به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، براساس آخرین اطلاعات رنگ‌بندی جدید نرم‌افزار ماسک که برای روز دوشنبه ۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ منتشر شده است، شهرستان‌‌ دماوند از وضعیت قرمز تیره‌تر به نارنجی تبدیل شد.

همچنین شهرستان‌های فیروزکوه و پردیس در وضعیت قرمز تیره و قرمز شیوع کرونا قرار دارد؛ شهرستان‌هایی که با اوج‌گیری بیشتر_بستری روبرو هستند با قرمز تیره‌تر مشخص شده‌اند.

 تغییر رنگ به نارنجی به منزله‌ پایان خطر کرونا نیست/ دماوند از روند بستری حالت افزایشی خارج شد

توضیح اپلیکیشن ماسک درباره تغییر وضعیت در ١١٠ شهرستان: لطفا نمودارهای بالا را ببینید. بعضی از استان‌ها قله موج چهارم را پشت سر گذاشته یا در حال عبور از آن هستند. این به معنای کاهشی شدن روند بستری در بعضی شهرستانها است.

موثرترین زمان تعطیلی یک شهرستان وقتی است که روند ابتلا افزایشی است. لذا هنگامی که روند بستری نزولی می‌شود، شهرستان از وضعیت قرمز خارج می‌شود.

در تمامی ۱۱۰ شهرستانی که امروز نارنجی شدند روند بستری از حالت افزایشی خارج شده است. اکثر آن‌ها شهرستان‌های نسبتا کم‌جمعیتی هستند و لذا محدودیتها در آنها سریع‌تر تاثیرگذار بوده‌است.

در عین حال تغییر رنگ یک شهرستان به نارنجی ابدا به منزله‌ پایان خطر کرونا نیست و در صورتی که رعایت نکات بهداشتی کاهش یابد ممکن است روند دوباره افزایشی و رنگ شهرستان مجدد قرمز شود. مثلا ۴ شهرستان خوزستان که روند بستری در آنها پس از یک دوره کاهش، افزایشی شده بود مجدداً در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

انتهای پیام/