به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسین رحیمی، رئیس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کار بررسی صلاحیت کاندیداها در شهرستان دماوند ۶ اردیبهشت‌ماه به پایان رسید، هیات نظارت براساس استعلامات مراجع قانونی و ذیصلاح، مدارک و مستندات متقن که به دست رسید اقدام به بررسی صلاحیت داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در این شهرستان کرده است.

وی اظهار کرد: در این بررسی‌ها ۷۲ درصد از داوطلبان مورد تایید قرار گرفته، ۲۷ رد صلاحیت شده و یک درصد نیز انصراف دادند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا شهرستان دماوند افزود: در مجموع از ۱۷۲ نفر داوطلبی که در این دوره از انتخابات شوراهای شهر در ۵ شهر رودهن، دماوند، کیلان، آبسرد و آبعلی ثبت نام کرده‌اند، ۳۵ نفر در هیات‌ اجرایی و ۳۴ نفر در هیات نظارت شهرستان رد صلاحیت شدند که مجموعا ۶۹ نفر می‌شوند.

رحیمی تصریح کرد: از مجموع ۱۷۲ داوطلب ۹ نفر انصراف دادند، همچنین در هیات اجرایی ۳۵ نفر رد شده و ۱۲۷ نفر تایید صلاحیت شدند، در مرحله قبل از هیات نظارت یک نفر دیگر انصراف داد، در هیات نظارت ۳۴ نفر رد صلاحیت شده و در مجموع ۹۲ تایید صلاحیت شدند.

*بررسی صلاحیت‌ها بر اساس استعلامات مراجع قانونی بود/ تنها ۲۷ درصد رد صلاحیت شدند

وی بیان کرد: آنچه که در هیات نظارت شهرستان بررسی شد، براساس استعلامات مراجع قانونی و ذیصلاح بوده و حتی الامکان از همین طریق بررسی‌ها صورت گرفت و از گزارشات مردمی کمتر استفاده شد.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا شهرستان دماوند گفت: شاید کمتر از انگشتان یک دست رد صلاحیت شده‌ها براساس گزارشات مردمی بوده باشند و مابقی همه براساس استعلام بررسی شده‌اند.

رحیمی اظهار کرد: تایید صلاحیت ۷۲ درصدی از بین ثبت نام شدگان یک عدد معقول است و تنها ۲۷ درصد رد صلاحیت شدند، داوطلبانی که در این مرحله رد شده اند به صورت کتبی به اعلام آنها شده است و چهار روز از تاریخ ۹ الی ۱۲ اردیبهشت فرصت دارند به هیات نظارت استان تهران به آدرسی که توسط فرمانداری‌ها ابلاغ شده مراتب اعتراض خود را اعلام نمایند.

*آمار تفکیک تایید و رد صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر در دماوند

وی افزود: در شهر رودهن ۴۴ نفر ثبت نام کردند که ۱۲ نفر در هیات اجرایی رد صلاحیت شده و ۲ نفر در مرحله اجرایی انصراف دادند یک نفر نیز قبل از ورود به هیات نظارت انصراف داد، بنابراین ۲۶ نفر تایید شدند. در شهر رودهن هیات نظارت تنها ۳ نفر را رد صلاحیت کرده و ۱۲ نفر دیگر مربوط به هیات اجرایی است.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا شهرستان دماوند ادامه داد: در شهر کیلان ۳۸ نفر ثبت نام کردند که یک نفر در مرحله اجرایی انصراف داد، ۲۹ نفر توسط هیات اجرایی تایید و ۸ نفر رد صلاحیت شدند، لذا در هیات نظارت ۹ نفر رد صلاحیت و ۲۰ نفر تایید شدند.

رحیمی تصریح کرد: در شهر دماوند ۵۱ نفر ثبت نام کردند که ۴ نفر انصرافی بودند و ۱۰ نفر در هیات اجرایی رد صلاحیت و ۳۶ نفر تایید شدند، از این تعداد در هیات نظارت ۱۱ نفر رد صلاحیت و ۲۵ نفر تایید شدند.

وی بیان کرد: در شهر آبسرد تعداد کل داوطلبان ثبت نام شده ۲۶ نفر بوده که ۲ نفر انصراف دادند، در هیات اجرایی ۲ نفر رد صلاحیت و ۲۲ نفر تایید شدند، اما در هیات نظارت ۹ نفر رد صلاحیت و ۱۳ نفر تایید شدند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا شهرستان دماوند گفت: در شهر آبعلی ۱۳ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد در هیات اجرایی ۳ نفر رد صلاحیت و ۱۰ نفر تایید شدند، در هیات نظارت نیز ۲ نفر رد و ۸ نفر تایید شدند.

انتهای پیام/