به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سیداحمد رسولی‌نژاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس ظهر امروز در نخستین نشست خبری خود با خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای اظهار کرد: در ابتدای آغاز به کار مجلس شورای اسلامی بنده هر هفته روزهای جمعه گزارش فعالیت یک هفته را ارائه می دادم تا مردم به طور کامل در جریان تمام فعالیت‌های ما باشند.

وی گفت: مصوبات مهم در بودجه سال ۱۴۰۰، قانون مالیات بر ارزش افزوده، طرح تأثیرگذار جهش تولید و تأمین مسکن، طرح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله مهم‌ترین مصوبات ۴۰ روز اخیر مجلس شورای اسلامی است.

نسبت به عملکرد هیئت رئیسه مجلس انتقاد داریم/ گاهی لوایحی مورد بحث قرار می‌گیرد که در اولویت نیست

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص تغییر و تحولات در هیأت رئیسه مجلس بیان کرد: رئیس مجلس باید در سمت خود بماند اما در هیأت رئیسه تغییراتی ایجاد شود چرا که نسبت به عملکرد آن‌ها انتقاد داریم و باید در این مدت بهتر از این فعالیت می‌کردند.

رسولی نژاد اضافه کرد: ما دستورات بسیار مهمی که مستقیم به معیشت و اقتصاد مردم سرو کار و مربوط است را داریم اما متاسفانه گاهی لوایحی مورد بحث قرار می‌گیرد که در اولویت نیست.

وی با تأکید بر اینکه اگر هیأت رئیس ضعیف عمل کند باعث تضعیف مجلس خواهد شد، افزود: دولت شاید نخواهد تا لوایح مهمی به مجلس ارائه دهد اما ما می‌توانیم در قالب طرح این مسائل را بیان و حل کنیم، امروز یکی از مشکلاتی که با آن روبه‌رو هستیم تجمع افراد مختلف از جمله فرهنگیان، بازنشستگان و سایر اقشار بوده که تمام این‌ها نشان از ضعف دولت است.

خدمات ضعیف دولت در شهرستان‌های استان تهران/ مشکل مردم رفع حصر و این حواشی نیست

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس تصریح کرد: در بحث بودجه دولت و سازمان تأمین اجتماعی اعلام کردند که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ما به ۶۰ هزار میلیارد بودجه احتیاج داریم؛ ما در مجلس شورای اسلامی ۸۹ هزار میلیارد تومان مصوب کردیم که از درخواست آن‌ها ۲۹ هزارمیلیارد تومان بیشتر است اما انجام این قانون بسیار طول کشید و نارضایتی مردم را در پیش داشته است.

رسولی نژاد با اشاره به خدمات ضعیف دولت در شهرستان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: محرومیت شهرستان‌های استان تهران به خوبی نشان داده نشده است، سازمان برنامه بودجه آخر سال به تمام استان‌ها بودجه می‌دهد اما به شهرستان‌های استان تهران بودجه‌ای نمی‌دهد، چون در شمال شهر تهران که تمام امکانات وجود دارد و مسؤولان در این مناطق زندگی می‌کنند و مشکلات سایر شهرستان‌های استان تهران را نمی‌بینند.

وی با بیان اینکه متأسفانه مردم با مشکلات شدید معیشتی و اقتصادی درگیر هستند، عنوان کرد: مشکل مردم رفع حصر و این حواشی نیست بلکه مردم با مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند.

خونسردی و بی‌توجهی دولت جای تعجب دارد/ بی‌فکری دولت خسارت‌ زیادی به باغداران دماوند وارد کرد

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس  یادآور شد: آقای رئیس جمهور عمده وقت خود را در مکانی می‌گذرانند و در میان مردم نیستند و در گرانی تنها چیزی که برای عمده مردم باقی مانده نان است و متأسفانه در حال حاضر شاهد افزایش شدید قیمت نان هستیم که خونسردی و بی‌توجهی دولت جای تعجب دارد.

رسولی نژاد مطرح کرد: در شهرستان دماوند بیشتر از نیاز مردم سیب تولید می‌شود که با بی‌فکری‌های دولت و جلوگیری از صادرات متأسفانه به تعداد زیادی از باغداران خسارت‌های زیادی وارد شده است.

وی با اعلام اینکه قطعاً در چند ماه اخیر با توجه به صادرات مرغ و تخم مرغ با کمبود و افزایش قیمت روبه‌رو هستیم، اظهار کرد: اگر رئیس جمهوری در خرداد ۹۹ استیضاح می‌شد و یک دولت پای کار شروع به فعالیت می‌کرد قطعاً مشکلات حل می‌شد، اما با مشکلات دیگری روبه‌رو می‌شدیم که هزینه‌های زیادی در برداشت.

بنده از موافقان سرسخت شفافیت آرا هستم/ هیأت رئیسه برخی از موضوعات مهم را در اولویت قرار نمی‌دهد

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص شفافیت آرا بیان کرد: بنده از موافقان سرسخت شفافیت آرا هستم و با رأی ممتنع نمایندگان کاملًا مخالفم چرا که نماینده مردم باید نسبت به رأیی که به استیضاح یا لایحه‌ای می‌دهد شجاعت داشته باشد و نظر خود را به طور عمومی بیان کند.

رسولی نژاد خاطرنشان کرد: این طرح در مجلس شورای اسلامی چون تغییر یکی از قوانین مجلس است به دو سوم رأی نیاز دارد که در زمان رای گیری این طرح ۴ رأی کم داشت و حدود ۵۰ نماینده غیبت داشتند و این به معنی رأی نیاوردن نیست بلکه به چند رأی بیشتر نیاز داشت و قرار بر این بود که مجدداً در محلس مطرح شود، اما همانطور که گفتیم متأسفانه هیأت رئیسه برخی از موضوعات مهم را در اولویت قرار نمی‌دهد که امیدواریم به زودی این طرح مجدد در مجلس مطرح شود.

احداث کمربندی جنوبی دماوند بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/ ۳۰ روستای منطقه از آب شرب پایدار برخوردار می‌شوند

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برای اجرای طرح شبکه فاضلاب دماوند ردیف ملی تعریف نشده بود؛ امروز ۶۰۶ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است.
طرح شبکه فاضلاب شهر رودهن نیز، ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

رسولی‌نژاد با بیان اینکه در سال جاری، حدود ۳۰ روستای دماوند و فیروزکوه از نعمت آب آشامیدنی پایدار برخوردار خواهند شد و ما دنبال تامین آب شرب پایدار در منطقه هستیم، افزود: در بحث اعتبارات استانی، اعتبارات خوبی در سال گذشته و امسال جذب کردیم.

وی گفت: برای اجرای کمربندی منطقه گیلاوند در سال ۱۳۸۶ اعتبار در نظر گرفته شده بود و باید پروژه در سال ۱۳۸۷ آغاز می‌شد که این اتفاق رخ نداد؛ محور تهران-فیروزکوه با اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومان ساخته شد و با تعلل ۱۲ ساله در احداث کمربندی گیلاوند، این پروژه امروز بین۱۵۰۰ تا ۲ هزارمیلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمربندی غربی دماوند (سرهار) به چه درد مردم می‌خورد؟ این پروژه از لحاظ فنی، اختلاف سطح و تردد با مشکل مواجه است و کامل اجرا نمی‌شود.

برای پیگیری مطالبات به حق مردم منطقه خواهش و التماس نمی‌کنم/ یک دقیقه هم در مجلس تاخیر و غیب نداشته‌ام

رسولی‌نژاد افزود: نمایندگی مجلس شغل کاملی است و تعجب می‌کنم که برخی در کنار نمایندگی، شغل دیگری دارند؛ نماینده‌ای که کار اقتصادی کند، معلوم است که نمی‌تواند به مشکلات مردم رسیدگی کند.

وی گفت: برخی امروز با ادبیات ما با وزرای دولت مشکل دارند؛ ما التماس و خواهش نمی‌کنیم، چراکه مطالبات ما به حق و گرفتنی است؛ وقتی مشکلات شهرها و روستاهای دماوند و فیروزکوه را مشاهده می‌کنیم، نمی‌توانیم ادبیات ملتمسانه داشته باشیم و محکم در دفاع از حق مردم ایستاده‌ایم.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی می‌گویند رسولی‌نژاد دائم در منطقه حضور دارد، پس کی به مجلس می‌رود؛ از ابتدای مجلس تاکنون تنها یک روز مرخصی داشته‌ام و آن هم برای پیگیری‌ کارهای منطقه بوده و تاکنون یک دقیقه تاخیر و غیبت در صحن و کمیسیون مجلس نداشته‌ام.

لیستی در انتخابات شوراها ندارم/ نباید آدم‌های فاسد وارد عرصه شوند

رسولی‌نژاد بیان کرد: در خصوص انتخابات شوراها، بنده هیچ لیستی ندارم و از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کنم و در دوره‌های گذشته نیز به این موضوع ورد نکرده‌ام؛ قطعا در روند تایید صلاحیت‌ها طی صحبت‌هایی با هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها شده، تاکید گردیده که حقی از کسی ضایع نشود، اما نباید آدم‌های فاسد وارد عرصه شوند.

وی با بیان اینکه هیچکس نمی‌تواند در انتخابات دخالت و دیگران را مجبور به انتخاب فردی کند، افزود: در خصوص مدیریت موروثی در شهرستان دماوند با هیچکس عهد اخوت ندارم و هر مسئولی در خدمت مردم باشد و دفترش روی آنها باز باشد، با او اعراض سیاسی ندارم. مهم خدمت به مردم است.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایل غفلت از مقدسات رفتار غلط متولیان جامعه است؛ باید نسبت به مقاماتی که تخلف می‌کنند، اشد مجازات اعمال شود، چون رفتارشان باعث تزلزل در ایمان مردم می‌شود چراکه آنها نماد حکومت اسلامی هستند.

رسولی‌نژاد تصریح کرد: در خصوص رسیدگی به خسارات سیلاب به باغات و اراضی منطقه، با ۲۲ مقام ملی و استانی مذاکره و موارد مختلف را پیگیری کردیم.

انتهای پیام/