به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری در هشتمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند اظهار داشت: تلاش دستگاه ها در کنار همراهی خانواده ها به بار می نشیند و مدیریت خانواده ها در کنار مدیریت مجموعه دولت، منتج به نتیجه خواهد شد.

وی با بیان این که وظیفه نهادهای متولیان شهرستان، تشکیل بانک اطلاعاتی در خصوص وضعیت معتادان متجاهر در شهرها است، افزود: در کنار این موضوع، شهرداری ها مکلف به تهیه و ارائه برنامه در زمینه مقابله با پدیده اعتیاد و ساماندهی معتادان متجاهر هستند که علاوه بر افزایش زیبایی های بصری، نجات جان این افراد نیز مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار دماوند ادامه داد: در حال حاضر اعتقادی به وجود گرم‌خانه در شهرستان دماوند نداریم؛ زیرا قرار بر این نیست که دماوند به تنهایی بار تمامی خدمات مشترک شرق استان را به دوش بکشد‌.

حیدری خاطرنشان کرد: وظیفه ما خدمت به مردم شریف شهرستان است و در این خصوص همه تلاش دولت را به کار خواهیم بست؛ اما تقسیم وظایف در حوزه استان و کشور نیز موضوعی قابل توجه است.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال، ندامتگاه شهرستان دماوند شهرستان های فیروزکوه و پردیس را نیز پوشش می دهد که وجود این اماکن تبعاتی نیز در پی خواهد داشت؛ اما به دوش کشیدن موضوع رفع کاستی های موجود درشرق استان توسط شهرستان دماوند منصفانه نیست و اگر قرار بر احداث گرمخانه در شرق استان باشد، به نظر می‌رسد با توجه به پایلوت بودن دماوند در بسیاری از موارد، شهرستان پردیس در این خصوص مناسب‌تر است و ما نیز تعامل لازم را در این خصوص خواهیم داشت.

فرماندار دماوند گفت: با توجه به عدم اعتقاد بر راه‌اندازی گرم‌خانه در شهرستان دماوند، تا بررسی سیاست های کلان، فعلا از ظرفیت کمپ های موجود در شهرستان استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/