به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری، فرماندار دماوند عصر امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌های عمرانی شهر رودهن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح و بهره‌برداری از ۹ پروژه‌ در بخش رودهن شامل روستاها، شهر رودهن و شهر آبعلی بودیم که هزینه ریالی آن بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان بود.

وی افزود: مهم‌ترین پروژه‌ امروز، آغاز گازرسانی به روستاهای عباس آباد و زره‌در بود که با این اتفاق مقرر گردید این امر در هفته دولت سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

فرماندار دماوند ادامه داد: در شهر رودهن ما دو پروژه خوب داشتیم؛ افتتاح واحد آموزشی تحت‌عنوان مدرسه ۱۶ کلاسه معرفت موضوعی قابل توجه بود که بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان هزینه در برداشت.

صفری خاطرنشان کرد: این مدرسه نیاز به تجهیزات دارد که مقرر گردید در اسفندماه آماده شود و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی از توسعه اداره آموزش و پرورش رودهن شامل جداسازی معاونت پژوهشی، آموزشی به عنوان اتفاقی خوب نام برد و گفت: امروز ۱۱ واحد تجاری و ۹ واحد مجزا در اختیار اداره آموزش و پرورش قرار گرفت.

فرماندار دماوند عنوان کرد: در زمانی که بنده بخشدار رودهن بودم، تصویب شد تا فعالیتی صورت گیرد که اداره آموزش و پرورش از لحاظ درآمد خودکفا شود که این امر اتفاق افتاد؛ همچنین در دماوند نیز این سیاست را دنبال می‌کنیم، به‌طوری که از ابتدای سال جاری تاکنون درآمد آموزش و پرورش دماوند چهار برابر شده است.

صفری اظهار داشت: علاوه بر این در خصوص درآمدهای حاصل از تاسیسات آموزش و پرورش در شهرستان، وارد مذاکره با وزارت آموزش و پرورش شدیم تا قطعاً این تاسیسات را به شهرستان بازگردانیم و در صورت تحقق آن، مشکل درآمدی نخواهیم داشت.

وی از افتتاح یک مهدکودکی خصوصی در رودهن خبر داد و تصریح کرد: این ششمین مهدکودکی است که در رودهن وجود دارد.

فرماندار دماوند تأکید کرد: امروز یک کانون سلامت نیز در رودهن افتتاح شد که از نظر کیفیت بسیار با ارزش بود؛ چراکه مردم می‌خواهند در امور بهداشتی مشارکت کنند.

صفری اظهار داشت: در شهر آبعلی نیز مدرسه برکت مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت که هزینه آن را بنیاد برکت متقبل شد؛ ما با بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) وارد مذاکره شدیم و در این راستا برنامه‌هایی به ما ارائه می شود تا بتوانیم چند واحد آموزشی در شهرستان دماوند ایجاد کنیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری از سامانه پایش تصویری در روستای مهرآباد و نوده در رودهن بیان کرد: خوشبختانه پایش تصویری ما در دهیاری نوده و مهرآباد تقریباً کامل بود که بافت اصلی روستا را زیرپوشش قرار می دهد و این امر مورد تأکید شورای تامین بود.

فرماندار دماوند یادآور شد: در روستای مهرآباد، ۳۴ دوربین و در نوده پنج دوربین پایش تصویر قرار دارد که با توجه به سطح بافت روستایی خیلی خوب بود.

صفری بیان کرد: همچنین راه‌اندازی سیستم جیپان در روستاهای بخش رودهن موجب شده تا چندین روستا امکانات اینترنتی شهری و حتی پیشرفته‌تر از شهری را داشته باشند.صفری تأکید کرد: همچنین از شهردار آبعلی خواستیم که پایش تصویری را به سرعت انجام دهد؛ در خصوص کیلان و رودهن نیز ابلاغ کردیم که این مصوبه شورای تامین به زودی انجام شود تا مشکل امنیتی نداشته باشیم.

وی گفت: خوشبختانه هر قولی که در سال گذشته دادیم محقق شد، چند پروژه مهم مانند پیست و هتل آبعلی را داریم که تلاش ما این است تا در روزهای باقی مانده دهه فجر مورد توجه قرار دهیم؛ اما در صورت وجود موانع اداری، قطعا پس از این ایام شروع عملیات آن را اعلام می‌کنیم.

فرماندار دماوند ادامه داد: این موارد بحث اشتغال منطقه را حل می کند و گشایشی اقتصادی در منطقه خواهد داشت که جزو دستاوردهای مهم انقلاب خواهد بود.

صفری اشاره ای نیز به مسکن مهر رودهن و دماوند داشت و عنوان کرد: هم در حوزه آموزشی و هم در حوزه امنیتی، برای کلانتری‌ها صورت جلسه ای انجام شد و توافقات لازم صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در این خصوص تحویل مسکن مهر دماوند به شهرداری قطعی شد و صورت‌جلسه ای مجدد ابلاغ خواهیم کرد؛ در رودهن نیز کمبودها صورت‌جلسه شده و زمان محدودی برای آن در نظر گرفتیم.

فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است که بتوانیم حداقل در سه ماهه ابتدای سال ۹۸ این اتفاقات رخ دهد و بهره برداری اساسی از آنها در هفته دولت آینده انجام شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/س/