به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، غلامرضا عبدالله‌بیگی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند در نشست ستاد اربعین شهرستان دماوند اظهار کرد: در سنوات گذشته دبیری اجرای ستاد اربعین حسینی بر عهده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و تاکنون تجربیات خوبی در این خصوص کسب کردیم.

وی افزود: نهادهای مختلف اعم از سپاه، جمعیت هلال احمر، امور مساجد، سازمان تبلیغات و شهرداری‌ها در خصوص جذب کمک‌های مردمی، اطلاع‌رسانی، کمک‌های بهداشتی و غیره مساعدت کردند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند ادامه داد: کمک‌های مزبور پیش از ماه محرم جمع‌آوری شده و در دو قالب ستاد اربعین استان تهران و توانمندسازی موکب در کربلا پیش‌بینی می‌شود.

عبدالله‌بیگی خاطرنشان کرد: در این خصوص قطعه زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمکعب تهیه و امور اجرایی آن انجام شده است؛ بر اساس قراردادهای منعقد شده، این موکب به مدت ۶ ماه در سال در اختیار شهرستان دماوند قرار دارد.

بهره‌برداری از فاز نخست موکب دماوندی‌ها در کربلای معلی

وی تصریح کرد: فاز اول این موکب در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و به نظر می‌رسد که طبقه اول آن آماده شود، طبقه دوم نیز با برپایی چادر در جهت پذیرایی از زائران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند تصریح کرد: سال گذشته حدود هزار نفر از زائران دماوندی و ۱۵ هزار زائر بین‌راهی در این موکب پذیرایی شدند و خدمات قابل توجهی به آنها ارائه شد، امسال نیز با توجه به تجربیات گذشته، آمادگی لازم در جهت پذیرایی از زائران را داریم.

همچنین در پایان این نشست، حمید ذوالفقاری، بخشدار رودهن، پیاده‌روی اربعین را بزرگ‌ترین همایش دنیا برشمرد و اظهار داشت: بخش رودهن منطبق با رویکرد شهرستانی و استانی ستاد اربعین حسینی، به طور مستقل به پیگیری امورات لازم پرداخته است.

وی از صدور ویزا، اعطای تسهیلات بانکی و انجام خدمات رفاهی به عنوان اقدامات انجام شده در این خصوص نام برد.

انتهای پیام/س