به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه با رقابت ۱۱ نامزد متشکل از رقبای قدیمی و چهره‌های جدید به کار خود پایان داد تا پرسابقه‌ترین چهره سیاسی منطقه بار دیگر بر کرسی سبز رنگ خانه ملت در بهارستان بنشیند.

سیداحمد رسولی‌نژاد از دیار شهرستان فیروزکوه که در انتخابات ادوار گذشته بالاترین آرا را به خود اختصاص داده بود در دوره یازدهم نیز، با کسب بیش از ۱۵ هزار و ۸۵۶ رأی بار دیگر به عنوان چهره مورد اعتماد و منتخب مردم از حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه راهی مجلس شورای اسلامی شد.

بر این اساس، سیداحمد رسولی‌نژاد که سابقه نمایندگی در ادوار چهارم، پنجم و هفتم مجلس شورای اسلامی را داشت، به مدت چهار سال نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم خواهد بود و از خردادماه ۱۳۹۹ کار خود را به صورت رسمی آغاز خواهد کرد.

*اولویت‌های مجلس یازدهم از زبان نماینده منتخب دماوند و فیروزکوه

سیداحمد رسولی‌نژاد، منتخب مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم در نخستین گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق در خصوص اولویت‌های یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اولویت مجلس یازدهم مهار تورم، مقابله با رکود و گرانی و ایجاد اشتغال برای جوانان است.

وی افزود: با توجه به اینکه دولت نشان داده‌ که برنامه‌ای برای این امور ندارد، مجلس یازدهم باید در قالب طرح‌های یک فوریتی، ضربتی و انقلابی برای حل مشکلات کشور برنامه‌هایی ارائه کند و تأثیر مثبت خود را در حل این مشکلات در همان چند ماه نخست نشان دهد.

*بقعه امامزاده‌هاشم‌ (ع) جز لاینفک و متعلق به دماوند است

منتخب مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم در خصوص مناقشات دیرینه مالکیت بقعه امام‌زاده‌ هاشم (ع) شهرستان دماوند تصریح کرد: بقعه امامزاده‌هاشم‌ (ع) جز لاینفک و متعلق به شهرستان دماوند است و باید بماند و می‌ماند؛ در نخستین فرصت با مقامات مسئول وزارت کشور، سازمان اوقاف و امور خیریه نشست می‌گذاریم و طبق مستندات درباره امامزاده‌هاشم (ع) تصمیم‌گیری خواهد شد و برای همیشه جز شهرستان دماوند خواهد بود.

رسولی‌نژاد همچنین تصریح کرد: تصمیم‌گیری در این امر بر عهده وزارت کشور، شخص وزیر کشور و معاون سیاسی ایشان است و اظهار نظر در این خصوص از زبان هر شخص دیگری بی‌اعتبار است.

وی ادامه داد: اسنادی که از دوره هفتم مجلس درباره مالکیت بقعه امام‌زاده‌هاشم (ع) در وزارت کشور و سازمان اوقاف و امور خیریه وجود دارد، مبنی بر این است که این بقعه متبرکه در مالکیت شهرستان دماوند قرار دارد.

*حقوق اصلی مردم منطقه ایجاد اشتغال و امکانات رفاهی است

پرسابقه‌ترین نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص وحدت بین دو شهرستان بیان کرد: باید گفت آرایی که در این دوره مردم شریف به صندوق انداختند، نشان از وحدت و همدلی این دو شهرستان دارد.

رسولی‌نژاد اضافه کرد: مردم فارغ از جناح‌های سیاسی و مسائل قومی پای صندوق‌های رأی آمده‌اند و ابراز کرده‌اند که به دنبال نماینده‌ای هستند که با شجاعت و قاطعیت از حقوق آن‌ها دفاع نماید.

وی اظهار کرد: حقوق اصلی مردم در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه ایجاد اشتغال، فراهم آوردن امکانات رفاهی و زندگی شایسته برای مردم شریف منطقه است که از طرف نماینده به جدیت دنبال خواهد شد.

*حمایت از نخبگان برای رشد فرهنگی در منطقه

منتخب مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم افزود: در مورد اهمیت امور فرهنگی در دو شهرستان دماوند و فیروزکوه نیروها و استعدادهای بسیار خوب فرهنگی وجود دارد که یک بخش آن مربوط به حوزه رسانه‌ و بخشی مرتبط با اداره ارشاد و دانشگاه‌ها است‌.

رسولی‌نژاد گفت: حوزه فرهنگ آن‌قدر گسترده است که حتی بخشی از فعالیت‌های ورزشی را نیز می‌توان در قالب فرهنگ مشاهده کرد؛ در حوزه فرهنگی در دو شهرستان نخبگان زیادی داریم که با حمایت و هدایت این مجموعه می‌توانیم شاهد شکوفا شدن آن‌ها در بعد فرهنگی نیز باشیم.

*بانوان و جوانان جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌ها خواهند داشت

وی در خصوص شفاف‌سازی در برنامه‌های خود، استفاده از نیروهای جوان و بانوان را حائز اهمیت دانست و گفت: به دو گروه بیشتر از پیش باید میدان داد؛ بانوان که به حق ثابت کرده‌اند که هرگاه مسئولیتی به عهده ایشان نهاده شده

به نحو احسن انجام وظیفه کرده‌اند و دیگر گروه جوانان هستند که باید در عمل به آن‌ها اعتماد کنیم؛ از این رو، این دو گروه در برنامه‌های آتی در شهرستان جایگاه ویژه‌ای خواهند داشت.

*اشتغال جوانان در اولویت منطقه/ گردشگری از حالت شعاری خارج شود

منتخب مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم تصریح کرد: حدود دو سال است که در خصوص اشتغال و جذب سرمایه‌گذار فعالیت کرده‌ام و امروز نوید خوبی برای منطقه دارم و سرمایه‌گذاران اعلام آمادگی کرده‌اند تا در پیشرفت و توسعه منطقه گام بردارند و دغدغه من جوان‌ها هستند و اشتغال آنان اولویت دو شهرستان است.

رسولی‌نژاد همچنین ادامه داد: چند پروژه ملی در سطح دو شهرستان وجود دارد که برای به ثمر رسیدن نیاز به پیگیری دارد و نیز در زمینه گردشگری با توجه به جاذبه‌هایی که در منطقه وجود دارد، باید این مهم از حالت شعاری خارج شود و تبدیل به قطب گردشگری شویم که در نتیجه هم کسب درآمد و هم ایجاد اشتغال مستمر خواهیم داشت.

*آمادگی برای همکاری با رقبای انتخاباتی/ آبادانی و رفع مشکلات نیاز به همدلی و هم‌زبانی دارد

منتخب مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه و بخش رودهن در مجلس یازدهم تصریح کرد: دماوند و فیروزکوه ید واحد هستند و اینجانب از طرفداران خود و همه نامزدهای محترم انتخابات دعوت می‌کنم تا از بحث‌هایی که سبب نفاق می‌شود، دوری کنند و دست بدست هم دهند.

رسولی‌نژاد اضافه کرد: آبادانی و رفع مشکلات دو شهرستان نیاز به همدلی و هم‌زبانی دارد و از همین‌جا از همه کاندیداهای محترم دعوت می‌کنم که اگر برنامه‌ای برای توسعه شهرستان‌ها دارند به صورت مکتوب به بنده ارائه دهند یا اگر نیاز است بنده آمادگی برگزاری نشست با این بزرگواران را دارم تا در این خصوص به صورت شفاهی گفتگو حاصل شود.

انتهای پیام/