به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، راضیه تقوی در حاشیه همایش زنان ایثارگر عاشورایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: بانوان در دوران دفاع مقدس و هشت جنگ تحمیلی در عرصه‌های نظامی، پشتیبانی، امداد و نجات و حضور بانوان در بیمارستان‌های صحرایی نقش داشتند.

وی ادامه داد: با همکاری حوزه‌های مقاومت بسیج و مسولان شهر رودهن، همایش زنان ایثارگر عاشورایی به مناسبت پاسداشت زحمات و تلاش‌های ایثارگرانی که در ستاد پشتیبانی جنگ طی هشت سال دفاع مقدس زحمت کشیدند، برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان شهرستان دماوند گفت: زنان با حضور همیشگی خود توانستند جنگ را به نوعی پیش ببرند؛ همان‌طور که همه می‌دانند به هر جهت حضور یک زن انقلابی و عاشورایی می‌تواند مرد را به‌سوی جبهه‌های حق علیه باطل سوق دهد.

تقوی بیان کرد: اگر حمایت و پشتیبانی‌های زنان در عرصه‌های ستاد و خارج از ستادها نبود، این حضور خوب و پررنگ عاشورایی سربازان امام زمان (عج) در عرصه‌ها و جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس قطعاً محقق نمی‌شد.

وی ادامه داد: بر خود لازم دانستیم که برنامه‌ای در هفته دفاع مقدس به مناسبت گرامیداشت این عزیزان و با حضور بانوان و فعالان ستاد پشتیبانی جنگ و همچنین با حضور نسل جوان برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان شهرستان دماوند بیان کرد: یکی از وظایف ما، انتقال این روحیه انقلابی و اسلامی به نسل جوان یعنی نسل‌های سوم و چهارم است که در این برنامه نیز از آن‌ها دعوت به عمل آمد و امروز امیدواریم بتوانیم این میثاق را بین دو نسل برقرار کنیم.

تقوی ادامه داد: همایش زنان ایثارگر عاشورایی به همت بسیج جامعه زنان شهرستان دماوند، حوزه‌های مقاومت بسیج و مسؤولان شهر رودهن برگزار شد و با توجه به اینکه شهر رودهن بیشترین زنان ایثارگر ستاد پشتیبانی جنگ را داشت، این شهر را انتخاب کردیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/ت