به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مسابقات دوچرخه‌سواری جایزه بزرگ آزاد کشوری همزمان با آخرین روز هفته دولت با حضور جمعی از مسؤولان کشوری، استانی و شهرستانی در شهر آبسرد برگزار شد.

این مسابقات با حضور ۱۳۰ دوچرخه‌سوار از سراسری کشور در سه بخش پیشکسوتان، جوانان و بزرگسالان با همت شهرداری آبسرد برگزار شد که در نهایت از نفرات برتر هر بخش تجلیل شد.

در بخش بزرگسالان که جمعی از دوچرخه‌سواران تیم ملی شرکت داشتند، خلیل خورشیدی از آذربایجان مقام نخست، محمد رجبلو از تهران مقام دوم و مرتضی رضوانی از مازندران مقام سوم این مسابقات را کسب کردند.

محمد چرخ‌انداز، مسعود خاکی و عماد محمدی در بخش جوانان توانستند به ترتیب مقام‌های اول تا سوم مسابقات دوچرخه‌سواری آزاد کشور در آبسرد را به دست بیاورند.

همچنین در بخش پیشکسوتان، امیر اسفندیاری به عنوان مقام اول، نیمه صمدی‌فر به عنوان مقام دوم و عادل ابوپوربیشه به عنوان مقام سوم این مسابقات معرفی شدند.

شهردار آبسرد در حاشیه این مسابقات اظهار کرد: ما به محض اطلاع از برگزاری مسابقات توسط فدراسیون دوچرخه‌سواری کشور به جهت احساس وظیفه در راستای ترویج فرهنگ و تشویق مردم به مسأله مهم ورزش، حمایت خود را در خصوص میزبانی این مسابقات اعلام کردیم.

سیدمحمد رفیعی طباطبایی افزود: امروز شاهد حضور دوچرخه‌سواران از استان‌های مختلف کشور در شهر آبسرد بودیم و امکانات پذیرایی، اقامت و جوایزی نیز برای افراد در حد توان مهیا شد.

شهردار آبسرد ادامه داد: برگزاری این مسابقات و توجه به ورزش، سرمایه‌گذاری است و هزینه محسوب نمی‌شود، چراکه ورزش در حوزه‌های مختلف اعم از اقتصاد، اشتغال و صنعت نیز بسیار مؤثر است.

طباطبایی اضافه کرد: هزینه‌های جلوگیری از بیماری‌ها و امراض به مراتب کمتر از درمان بوده و ورزش، تنها راه پیشگیری از بیماری‌های جسمی و روحی است؛ به این جهت توصیه ما به مسؤولان، سخاوتمند عمل کردن در حوزه ورزش خواهد بود که منجر به افزایش نشاط در جامعه و می‌شود.

وی گفت: ما باید برنامه‌های جدی و بلندمدتی در حوزه ورزش طراحی کنیم و امیدوارم که برگزاری این قبیل برنامه‌ها، موجب ملی‌پوش شدن جوانان آبسرد شود.

در اختتامیه مسابقات دوچرخه‌سواری، رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران، رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان تهران، فرماندار شهرستان دماوند، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار دماوند، رئیس اداره ورزش و جوانان دماوند، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آبسرد و دیگر مسؤولان شهرستانی و شهری حضور داشتند.

انتهای پیام/