به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، آیین روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان شب گذشته با حضور آیت‌الله امامی‌کاشانی، امام جمعه موقت تهران در آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) دماوند برگزار شد.

در این آیین، امام جمعه دماوند، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس، معاون فرماندار دماوند، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دماوند و جمعی دیگر از مسؤولان و آحاد مختلف مردم این شهرستان حضور داشتند.

عضو شورای خبرگان رهبری در این آیین با بیان اینکه علت بروز مشکلات اخلاقی و وجود شرایط سخت در کشور بی‌توجهی به سیره امامزادگان است، اظهار کرد: وقتی با قلبی پاک و خالص به زیارت امامزادگان برویم، می‌توان جایگاه آنها را به خوبی درک کرد.

آیت الله محمد امامی کاشانی با تأکید بر اینکه باید به خوبی جایگاه امامزادگان شناسایی شود، افزود: جایگاه اهل‌بیت (ع) و امامزادگان بین شیعیان بسیار والاست؛ حتی اهل تسنن نیز به ائمه اطهار (ع) ارادت داشته و احترام ویژه‌ای برای جایگاه آنان قائل هستند.

وی با اشاره به اینکه تلاش برخی از تکفیری‌های غیرمسلمان در جهت تضعیف جایگاه اهل بیت (ع) غیرمرتبط با ارادت اهل تسنن به آنان است، گفت: علمای اهل سنت کتاب‌های بسیاری در خصوص جایگاه و سیره اهل‌بیت (ع) به رشته تحریر درآورده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به جایگاه ویژه و ولایی اهل‌بیت (ع) در نزد شیعیان اشاره و تصریح کرد: اهل بیت (ع) نزد خداوند مقرب هستند و خداوند متعال بعد از ائمه معصومین (ع) به امامزادگان جایگاه ارزشمند علم و معرفت بخشیده است.

به گزارش عصر شرق؛ به گفته حجت‌الاسلام اشرفی، رئیس اداره اوقاف دماوند مضجع شریف ۳۸ امامزاده و بقعه متبرکه در شهرستان دماوند وجود دارد که از شاخص‌ترین آنان، بقعه متبرکه امامزاده هاشم (ع) است.

در پایان این آیین، حاج یزدان ناصری از مداحان اهل‌بیت (ع) به مدیحه‌سرایی پرداخت و از خادمان نمونه و برتر امامزادگان شهرستان دماوند با اهدای لوح و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/س