حسین آرمودیان‌مقدم، رئیس شورای اسلامی شهر دماوند روز یکشنبه در حاشیه نشست علنی شورای اسلامی شهر دماوند گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق در خصوص روند انتخاب پست تصدی شهردار در شورای اسلامی شهر دماوند اظهار کرد: در راستای اجرای بند اول ماده ۸۰ قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و در خصوص انتخاب شهردار شهر دماوند، گزینه‌های متعددی از افراد بومی و غیربومی اعلام آمادگی کردند که مصاحبه با آنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون پرونده هفت نفر از افراد واجد شرایط برای تصدی سمت شهردار بررسی شده است، افزود: همچنان بررسی چند مورد دیگر از افراد، باقی مانده و پس از جمع‌بندی نهایی تلاش می‌کنیم تا پایان هفته این موضوع به سرانجام برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر دماوند گفت: طبق قانون فوق الذکر، سه ماه فرصت داریم که فردی شایسته را برای انجام امور شهر دماوند انتخاب کنیم تا آنچه حق این شهر وهمشهریان است، از این مسیر محقق گردد.

آرمودیان‌مقدم با اشاره به اینکه ۱۷ شاخصه برای بررسی گزینه‌های سکانداری شهرداری دماوند اعلام آمادگی نموده‌اند، تصریح کرد: شاخص‌های تعهدی و تخصصی از جمله مردم محور و صیانت از حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع، اعتقاد به کار در اتاق شیشه‌ای و انتشار رسمی تصمیمات برابر قانون، تجربه کاری در امور زیر بنایی و دید استراتژیک نسبت به‌ حل مسائل شهر، مسئولیت پذیری، جوان گرایی، نوآوری و خلاقیت، پاکدستی، آشنا به امورات اجتماعی، شهرسازی و حتی مباحث مالی و اقتصادی و… از جمله شاخص‌های مهم شورای اسلامی شهر دماوند برای انتخاب شهردار است.

دنبال استقرار دفتر شورای اسلامی شهر در داخل شهرداری نیستیم/ مکان جدید به‌زودی مورد استفاده قرار می‌گیرد

وی در خصوص محل استقرار دفتر شورای اسلامی شهر دماوند بیان کرد: در سنوات گذشته، مکانی در کنار ساختمان شهرداری به صورت مستقل برای استقرار دفتر شورای اسلامی شهر دماوند جهت انجام امور مردم در نظر گرفته شده و قرار بود دفتر شورا در آن محل مستقر شود که در آن زمان محقق نشد.

رئیس شورای اسلامی شهر دماوند ادامه داد: با توجه به اینکه ساختمان مستقل کنار شهرداری فضای مناسبی برای استقرار دفتر شورای اسلامی شهر و دسترسی راحت‌تر همشهریان است، در نظر داریم در آینده نزدیک در آن مکان در خدمت همشهریان باشیم، از این رو، اکنون دفتر شورا در محل قبلی خود واقع در بلوار شهرداری مستقر است.

آرمودیان‌مقدم با تأکید بر اینکه به دنبال استقرار دفتر شورای اسلامی شهر در داخل شهرداری نیستیم و موارد مطرح شده اخیر کذب است، تصریح کرد: اختصاص ساختمان مذکور به دفتر شورای شهر، به‌منظور سهولت دسترسی مردم به دفتر شورا بوده و این مکان کاملا از ساختمان شهرداری جداست.

وضعیت ارائه خدمات شهری از نابسامانی خارج شد/ جمع‌آوری سگ‌های ‌بلا‌صاحب در دستور کار است

وی در ارتباط با مشکلات خدمات شهری در دماوند افزود: با توجه به مشکلاتی که وجود داشت، از جمله قرارداد پیمانکار خدمات شهر که اسفندماه سال گذشته به اتمام رسیده و قرارداد جدیدی منعقد نشده بود، مشکلاتی را در ارائه خدمات‌ به مردم در پی داشت؛ در این راستا، روند قانونی جهت عقد قرارداد با پیمانکار همزمان با آغاز به کار شورا و سرپرست جدید شهرداری پیگیری گردید و اکنون پیمانکار جدید مشغول به کار شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر دماوند گفت: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته، توانسته‌ایم که وضعیت خدمات‌رسانی در شهر دماوند را از نابسامانی ماه‌های گذشته به دلیل اتمام قرارداد پیمانکار خارج کنیم و با راهکارهای قانونی و حقوقی درصدد هستیم که این موضوع به طور کامل تعیین تکلیف شود.

آرمودیان‌مقدم با اشاره به جمع‌آوری سگ‌های بلا‌صاحب در شهر دماوند تصریح کرد: با توجه به افزایش سگ‌های بلا‌صاحب و نارضایتی مردم از این موضوع، جمع‌آوری این حیوانات در دستور کار قرار دارد و جهت عقیم‌سازی و پلاک‌گذاری به منطقه گندک منتقل می‌شوند و با این روند، طی روزهای آینده از تعداد آنها در سطح شهر کاسته خواهد شد.

نمایندگان شورای اسلامی شهر دماوند در کمیسیون‌ها تخصصی مشخص شدند

وی ادامه داد: بر اساس رأی‌گیری انجام شده، نمایندگان و ناظران شورای اسلامی شهر دماوند در کمیسیون‌های تخصصی و سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری دماوند به شرح زیر مشخص شدند:

«حسین آرمودیان» و «فاطمه مهرابی» اعضای ناضر شورا در کمیسیون ماده ۱۰۰

«مهناز اکبری» عضو ناظر شورا در کمیسیون نما و منظر شهری

«وحید رضایی» عضو ناظر شورا در شورای سازمان حمل و نقل شهری

«وحید رضایی» عضو ناظر شورا در کمیسیون تحویلات و معاملات عمده

«وحید رضایی» عضو ناظر شورا در کمیسیون ماده ۷ قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهری

«شاهرخ حاجی» عضو ناظر شورا در کمیسیون ماده ۷۷

«فاطمه مهرابی» نماینده شورا در کمیسیون کفالت مربوط به نظام وظیفه

رئیس شورای اسلامی شهر دماوند خاطرنشان کرد: نمایندگان شورای اسلامی شهر دماوند در کمیسیون‌ها به کمیته تطبیق فرمانداری معرفی شدند.

انتهای پیام/