به گزارش پایگاه خبری البرز شرق به نقل از فارس، حجت الاسلام و المسلمین منتظری، دادستان کل کشور در حاشیه همایش مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از مسائل بسیار مهم است و همانطور که می‌دانیم دشمن یکی از راه‌های ضربه زدن به کشور را ضربه زدن به اقتصاد کشور مد نظر قرار داده است.

وی با بیان اینکه یکی از این راه‌ها، قاچاق کالا و ارز است که بر همین اساس مبارزه با قاچاق کالا از اهم مسائل است، گفت: 2 راه اساسی در مبارزه با قاچاق کالا وجود دارد: اولین راه، بستن مرزهاست به گونه‌ای که کالای قاچاق وارد کشور نشود و دومین راه این است که کسانی که قاچاق کالا می‌کنند با اثبات قاچاق بودن کالا باید نسبت به معدوم کردن آن اقدام کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: متاسفانه علی رغم تأکیدات رهبر معظم انقلاب کمتر دیده شده است که کالای قاچاق معدوم شود که این امر نیازمند این است که دولت و مجلس اگر کمبود قانون دارند، باید به نسبت به رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه کولبرهای مرز نشینی که تنها راه ارتزاقشان کولبری است، مستثنی هستند و نباید مورد تعرض قرار گیرند، اظهار داشت: کولبرها کسانی هستند که اجیر قاچاقچیان هستند که برخورد با کولبرهایی که اجیر هستند، منطقی نیست بلکه باید دستگاه‌های اطلاعاتی باید تلاش کنند تا با پشت پرده و عوامل اصلی را که همان قاچاقچیان بزرگ هستند، برخورد کنند.

دادستان کل کشور، حادثه از بین رفتن چند کولبر را تأسف برانگیز دانست و بیان کرد: امیدواریم مسئولان طوری عمل کنند تا وضع اقتصادی کشور رونق پیدا کند و دیگر شاهد اینگونه حوادث نباشیم.

وی اذعان داشت: تعدادی از نیروهای پلیس در برخورد با مجرمان شهید می‌شوند این امر در قوه قضائیه مطرح است و ما در این زمینه کم نگذاشته‌ایم؛ این بدان معنا نیست که قضات ما مشکلی ندارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در رابطه با اقدامات اخیر ترامپ گفت: یکسری از مسائلی که مرتبط با دولت آمریکاست مربوط به تجاوز به حقوق ملت ایران است از جمله موضوع 2هزار میلیارد دلار است که از طریق طرح شکایت در محاکم بین المللی پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: اما در مورد اقدامات اخیری که ترامپ در نظر گرفته است، دولتمردان ما متناسب با آن تصمیم خواهند گرفت.

دادستان کل کشور افزود: به حدی اقدامات ترامپ ناپسند است که توسط خود مردم آن کشور نیز مورد اعتراض قرار گرفته و به نظر می‌رسد کل دنیا در مقابل ترامپ قرار گرفته اند و این دودی است که به چشم خودشان خواهد رفت.

وی گفت: امیدواریم رئیس جمهور آمریکا سر عقل بیاید و از تصمیمات بچه‌گانه صرف نظر کند اما ملت انقلابی ایران به هیچوقت تسلیم این تصمیمات بچگانه نمی‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: آنچه ما به دنبال آن هستیم مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و از مجلس و دولت می‌خواهیم تا لوایح و قوانین جامعی برای مبارزه با قاچاق کالا به تصویب برساند و قوه قضائیه در این راستا به صورت جدی آنچه در توان دارد را به کار می‌گیرد.

دادستان کل کشور همچنین در ارتباط با اقدامات قوه قضاییه در برخورد با ساحل خواری در کشور گفت: قوه قضائیه و دادستانی استان مازندران به طور جدی بررسی و برخورد با ساحل‌خواران را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی افزود: این مشکل در سواحل شمالی کشور مسبوق به سابقه است که ما با همه توان خود به شکل جدی با این امر برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/