به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به اینکه با گذشت سه ماه از فعالیت دولت سیزدهم، قضاوت در مورد موفقیت بودن دولت دکتر رئیسی، نیاز به مقایسه منصفانه دارد، اظهار داشت: دولت مستقر ایران، دولتی مردمی، جهادی و حاضر در میدان است بطوری که سفرهای استانی شاهد این مدعا است.

وی ادامه داد: موفقیت دولت در واکسیناسیون عمومی، پرداخت حقوق ماهیانه، تأمین کالاهای راهبردی،خروج مسکن از رکود، تعامل فعال وزارت خارجه با کشورهای همسایه و عضویت در سازمان شانگ های، نشان از عملکرد خوب و قابل دفاع دولت سیزدهم در عرصه های داخلی و خارجی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه عملکرد هشت ساله دولت قبل‌، گروگان برجام بود و رویکرد غلط تعامل افراطی با غرب و آمریکا خسارت های زیادی را به بار آورد، گفت: حقیقت آن است که دولت سیزدهم میراث دار شرایط بغرنج و پیچیده به جای مانده دولت قبل است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی بیان داشت: دولت آیت الله رئیسی برای حل مشکلات، نیازمند صبر انقلابی مردم و محتاج زمان، آرامش و حمایت مردمی است؛ خلق افسار گسیخه پول و افزایش بی رویه نقدینگی در دولت قبل منجر به تورم بی سابقه شد.

وی ادامه داد: اگر میزان عرضه پول بیشتر از کالا و خدمات باشد و برابری بین آنها وجود نداشته باشد قیمت ها به دلیل کم شدن کالا و خدمات افزایش می یابد؛ بعد از انقلاب، نقدینگی در ایران بطور متوسط سالانه حدود ۲۵ درصد افزایش یافت اما در سال ۱۳۹۹ این افزایش بیش از ۴۰ درصد شد.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه هزاران کارگاه و کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل و نابسامانی بورس، نمونه های دیگری از میراث بجای مانده دولت قبل است، گفت: دولت سیزدهم در واقع با یک میدان مین مواجه است که باید یکی یکی آنها را خنثی کرد و بردباری مردم این کار را ممکن می سازد.

وی خاطرنشان کرد: مدیران انقلابی، متدین و کار بلد می توانند ایران را از چاله های بزرگ اقتصادی نجات دهند؛ دشمنان داخلی و خارجی این ملت قصد دارند با بر هم زدن آرامش کشور و ایجاد حاشیه برای قوای نظام مسئولان را از انجام وظایف اصلی دور کرده و با راه انداختن جنگ احزاب رسانه ای، امیدها را به ناامیدی تبدیل کنند.

این مقام مسئول حضور رئیس جمهوری در بین مردم را مهم و ارزشمند دانست که باید ادامه یابد.

وی گفت: خدمت صادقانه، موثر و ملموس در زندگی مردم خنثی کننده تبلیغات منفی دشمنان و سبب رضایت خداوند است و فراموش نمی کنیم که ریشه بسیاری از مشکلات فعلی کشور از تحریم اقتصادی و هجوم ضد ارزشی آمریکا به مردم ما است.

انتهای پیام/