به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، روز گذشته انتشار فیلمی کوتاه در عصر شرق با موضوع زمین خواری در اطراف سد وادان در سطح شهرستان خبرساز شد.

در این فیلم کوتاه که یکی از شهروندان از تپه ماهورهای جنوب آبگیر سد متروک وادان تهیه و به عصر شرق کرده بود، فعالیت ماشین آلات سنگین و دستگاه های بیل مکانیکی که در حال تخریب کوه و تسطیح زمین بودند به خوبی مشخص بود و با توجه به اینکه در آن منطقه سنگ معدنی چندان مرغوبی وجود نداشت، شائبه کوه خواری و زمین خواری به وجود آمد.

این شهروندی با ارسال فیلم و تصاویری نوشت: حدود دو هفته قبل وقتی در منزل خواب بودیم، ساعت ۷:۰۰ صبح متوجه صدای تق تق ناشی از فعالیت دستگاه های سنگ شکن و خاک برداری می شویم

به دنبال علت رفته و متوجه شدیم دل کوه را دارند می شکافند؛ با پیگیری های صورت گرفته و اطلاع به دادستان شهرستان، ایشان علت را به منابع طبیعی ارجاع دادند و منابع طبیعی به بنیاد مسکن.

اما سوال اینست؛ مسئولین محترم؛ مگر طرح سد وادان یا سد تاسکین طرح ملی نبود که قرار بود در این منطقه احداث شود، آن همه هزینه های صورت گرفته و سوله های ساخته شده و به یغما رفته پس چه شد؟

مگر کوه ها منابع طبیعی این ملت نیستند، پس چرا بی سر و صدا، اقدام به تخریب این اموال عمومی می کنند؟ جناب دادستان محترم، اقدام منابع طبیعی یا بنیاد مسکن هم اگر باشد، مگر جرم نیست؟

اگر قرار بوده ساخت و سازی برای مردم صورت بگیرد، چرا به مردم اطلاع ندادند؟ چرا حتی یک تابلو جهت معرفی پروژه وجود ندارد؟

تکذیب کوه‌خواری در اطراف سد وادان دماوند/ اراضی در سال ۸۱ به بنیاد مسکن برای مسکن جوانان واگذار شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند اظهار کرد: اراضی سد وادان بخش مرکزی دماوند در سال ۸۱ به بنیاد مسکن واگذار شده است.

جویباری افزود: بنیاد مسکن با اجرای عملیاتی در حال تفکیک این اراضی است، هدف از این تفکیک واگذاری اراضی برای مسکن جوانان می‌باشد و مسکن ملی را شامل نیست؛ مساحت این اراضی حدود ۱۵ هکتار است.

هیچ‌گونه کو‌ه‌خواری در کار نیست

محسن حاجی‌‌عزیزی، رئیس بنیاد مسکن شهرستان دماوند اظهار کرد: در سال ۸۹ طبق قانون ۴ ساماندهی حمایت از تولید و عرضه مسکن، بنیاد مسکن ۲۰ هکتار از اراضی وادان را از منابع طبیعی تحویل گرفت که از این مساحت ۱۸ هکتار در داخل بافت روستایی قرار گرفت.

وی افزود: کلیپ منتشر شده مربوط به اراضی داخل بافت روستا و محدوده روستای وادان بوده است که این اراضی جزو اراضی تحویلی از اداره منابع طبیعی بوده و هیچگونه تصرفی در آنها صورت نگرفته است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان دماوند گفت: بنیاد مسکن تصمیم دارد که در حمایت از تولید و عرضه مسکن، برای اقشار کم درآمد تعدادی مسکن در این منطقه تولید کند و این اقدام در قالب کو‌ه‌خواری و… نیست، چراکه در محدوده بافت روستا است.

حاجی‌‌عزیزی ادامه داد: ملاک عمل بنیاد مسکن در خصوص واگذاری زمین‌ها به افراد بومی و غیربومی، نامه شورای اسلامی روستاست و تمامی قطعات به افرادی واگذار شده است که طبق نظر شورا بومی روستا بوده‌اند چرا که شورا می‌داند چه کسی در روستا زندگی می‌کند و همه آنها مقیم روستا بوده‌اند.

انتهای پیام/