June 18,2021 | ۱۴۰۰/۰۳/۲۸

Asr shargh Agency

اخبار ویژه

ورزشکار شهرستان پردیس و رئیس کمیته بانوان فدراسیون آسیایی او-اسپرت

او-اسپرت در لیست رشته‌های بازی‌های ورزش‌های المپیک کارگران قرار گرفت

او-اسپرت در لیست رشته‌های بازی‌های ورزش‌های المپیک کارگران قرار گرفت

ورزشکار شهرستان پردیس و رئیس کمیته بانوان فدراسیون آسیایی او-اسپرت گفت: او-اسپرت در لیست رشته‌های بازی‌های ورزش‌های کارگری جهانی موسوم به المپیک کارگران قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از پردیس؛ فاطمه حیدری در خصوص حضور ورزشکاران رشته ورزشی او-اسپرت در المپیک کارگری، اظهار کرد: او-اسپرت در لیست رشته‌های بازی‌های ورزش‌های کارگری جهانی موسوم به المپیک کارگران قرار گرفت.

وی بابیان اینکه این رشته توسط استاد محمدقاسم منوچهری بنیان‌گذار و دبیر کل فدراسیون جهانی او-اسپرت در ۶۸ کشور دنیا توسعه‌یافته گفت: مدیران ارشد فدراسیون جهانی این رشته چند رقابتی، چند مهارتی ایرانی پس از ماه‌ها تلاش و کوشش و چانه‌زنی در جریان آخرین نشست کمیته سازماندهی پنجمین المپیک کارگران جهان در شهر ریگا-پایتخت کشور لتونی به این مهم دست یافتند. و بر اساس این تصمیم پس از بررسی‌های فنی و مذاکرات و مکاتبات به عمل آمده رسماً او-اسپرت در لیست بازی‌های جهانی ورزشی ۲۰۱۷ قرار گرفت.

نایب‌رئیس انجمن او-اسپرت استان تهران ادامه داد: این برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور است که یک رشته ورزشی ایرانی در لیست بازی‌های چند ورزشی معتبر مورد تأیید کمیته بین المللی المپیک (IOC) و اسپورت آکوردSport Acord) قرار می‌گیرد.

قهرمان اسبق او-اسپرت جهان اضافه کرد: بازی‌های جهانی کارگری موسوم به المپیک کارگران ویژه‌ی رشته‌های المپیکی همچون دو و میدانی، والیبال، بسکتبال، کشتی، تنیس، فوتبال، پینگ پنگ، والیبال، شطرنج، پتانگ، شنا و جودو می‌باشد و با رایزنی‌ها بررسی‌ها و مشاهده عملکرد این رشته در سطح دنیا او-اسپرت ایرانی بعد از گذراندن یک فرایند رسمی و قانونمند به لیست این بازی‌های معتبری از قبیل این بازی‌ها اضافه‌شده است.

عضو هیئت اجرایی انجمن او-اسپرت کشور اضافه نمود: ملی پوشان او-اسپرت کارگری پس از پشت سر گذاشتن مراحل انتخابی و آماده‌سازی در سه بخش ورزش‌های هنری، ذهنی و رزمی عازم المپیک کارگران جهان خواهند شد. این بازی‌ها بهترین فرصت برای دیدار با مردم جهان در یک محیط ورزشی و دوستانه به دور از هرگونه تبعیض نژادی ست و ما این فرصت را برای اشاعه‌ی فرهنگ پارسی در دنیا غنیمت می‌شماریم.

بازی‌های ورزشی جهانی یک رویداد مهم است که هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود و هدف آن ارتباطات فرهنگی و تفریحات سالم می‌باشد. این رویداد شامل بازی‌های چند ورزشی برای ورزشکاران سرشناس و همه‌ی کارگران و آماتورها از سراسر جهان ست. این گردهمایی همایشی ست با حضور سازمان‌های ورزشی و هدف از این رویداد جمع‌آوری دوستداران ورزش به عنوان یک خانواده‌ی بزرگ ورزشی در جهت دوستی، ارتباطات فرهنگی و انتقال تجارب در ورزشی می‌باشد و درجام جهانی او-اسپرت ۲۰۱۷ فدراسیون جهانی او-اسپرت به عنوان ورزش قهرمانی در پنجمین دوره‌ی بازی‌های ورزشی CSIT مورد تأیید نهایی قرار گرفت.
انتهای پیام/ت