به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سیداحمد رسولی‌نژاد نماینده شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مراسم افتتاح طرح گازرسانی به روستاهای ورسخواران، طهنه و دریابک ضمن قدردانی از حضور مردم با بصیرت در یوم الله ۹ دی و سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید سلیمانی، اظهار کرد: در بهار ۸۷ طی توافقی که با مدیرعامل شرکت گاز کل کشور داشتیم مقرر شد که طی چهار سال کل روستاهای شهرستان دماوند و فیروزکوه از نعمت گاز بهره‌مند شوند اما متأسفانه این کار با تأخیر انجام شد.

وی گفت: قریب به ۴۰ روستا در دو شهرستان فاقد گاز بوده که ۲۴ روستا در فیروزکوه و ۱۶ روستا در دماوند هستند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس افزود: من به هیچ وجه از عملکرد وزیر راه و شهرسازی راضی نیستم به ویژه از عملکرد حیدر نوروزی مدیرکل راهداری استان تهران که کارها را در استان قفل کرده است و عمده روستاهای ما که معطل گازرسانی هستند.

رسولی‌نژاد بیان کرد: اگر در جلسه پنج‌شنبه آینده به نتیجه نرسیم مدیرکل راهداری استان تهران باید عزل شود در غیراین صورت به وزیر راه و شهرسازی باید در مجلس پاسخگو باشد.

وی عنوان کرد: ما تعارفی با کسی نداریم چگونه است که جای آقایان گرم و نرم است اما مردم باید در سرما بلرزند و شاید خبر ندارند مردم در شهرستان فیروزکوه چند روز گذشته دمای منفی ۱۸ درجه را پشت سر گذاشتند و حتی تجربه دمای منفی ۳۸ درجه را دارند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه تصریح کرد: ما از این اتلاف وقت و از این کاغذ بازی‌ها خسته شدیم و چگونه است که راه‌آهن فیروزکوه زیر نظر استان مازندران است و رئیس راه‌آهن قول می‌دهد اما معاونش رد می‌کند و با این سیاست انقباضی که وزارت نفت دارد معلوم نیست باقی روستاهای ما گازرسانی می‌شود؟

رسولی‌نژاد ابراز کرد: در طول ده روز آینده کار گازرسانی باید تمام شود وگرنه وزیر راه و شهرسازی در مجلس استیضاح می‌شود.

وی اضافه کرد: ما باید چهار سال نفس‌گیر آینده را تلاش و به مردم خدمت کنیم همانند اول انقلاب که رقابت سر خدمت به مردم و جهاد و شهادت بود درب دفاتر را به روی مردم باز کنید و جواب سربالا ندهید و به فرموده مقام معظم رهبری جواب منفی را با گشاده‌رویی و برای مردم توضیح دهید.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم تصریح کرد: سردار سلیمانی به خاطر عملشان سردار دل‌ها شدند نه به خاطر قول‌ها، به همین خاطر از هر جناحی و از هر مردمی در تشییع جنازه این بزرگوار شرکت کردند.

رسولی‌نژاد یادآور شد: ما بعد از مرگ هیچ با خود نمی‌بریم و هرچه مال و ملال بیشتر باشد پاسخگویی در روز قیامت سخت‌تر است.

وی تأکید کرد: وظیفه ما مسؤولان این است که برای مردم رفاه بیاوریم و خود با حداقل‌ها زندگی کنیم.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت راه و شهرسازی کل اعتباری که برای دو شهرستان دماوند و فیروزکوه دادند برای ۱۰ کیلومتر راه بود در حالی که ما یک‌هزار کیلومتر راه فرعی و روستایی داریم.

رسولی‌نژاد با بیان اینکه کل شوراهای شهرستان باید با پیگیری و مطالبه‌گری به مردم خدمت کنند، ادامه داد: ما باید مراقب باشیم تا انسان‌های سالم و پاک دست بر سر کار بیایند؛ رقابتی که در شورای شهر است در مجلس شورای اسلامی نیست چرا که در شورای شهر پول بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: شخصی تمام زمین‌های کشاورزی اطراف شهر را خرید و بعد از انتصاب به شورا همه آن‌ها را وارد بافت شهری کرد و با قیمت گزافی فروخت و سود کرد و نمی‌توانیم انسان‌های آلوده را تحمل کنیم.

به گزارش فارس، صبح امروز با حضور نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه فیروزکوه، مدیرعامل شرکت گاز استان تهران و جمعی از مسؤولان شهرستانی در روستاهای ورسخواران، طهنه و دریابک بهره‌برداری طرح گازرسانی به طول ۱۱۵۰۰ متر پلی اتیلن و ۳۸۰۰ متر شبکه فلزی، با بودجه حدود ۴ میلیارد تومان افتتاح شد.

انتهای پیام/س