مسعود مسلمی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق با اشاره به آخرین وضعیت ویروس کرونا در بیمارستان سوم شعبان دماوند اظهار کرد: با بررسی‌های انجام شده، تعداد بیماران و کسانی که در بخش بستری می‌شوند، نسبت به مردادماه سال گذشته، افزایش سه برابری داشته است.

وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته، علی‌رغم آمار بالای فوتی‌ها در کشور، اما درصد فوتی‌های کرونایی در دماوند نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است و رشد آنچنانی نداشتیم.

*دنبال افزایش ظرفیت‌های خدماتی در بیمارستان سوم شعبان دماوند هستیم/ بیمارستان حضرت فاطمه (س) کمک‌کننده است

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند گفت: با توجه به اینکه زیرساخت‌های خوبی در بیمارستان سوم شعبان دماوند فراهم شده، دنبال این هستیم که ظرفیت‌های این بیمارستان را افزایش دهیم تا دیگر مشکلی در پذیرش بیماران نداشته باشیم.

مسلمی‌فرد با اشاره به اینکه بیمارستانی پایدار است که حداقل ۲۰۰ تخت داشته باشد تا این بیمارستان بتواند به صورت اقتصادی اداره شود، ادامه داد: بیمارستانی که هزینه آن دائم از بیرون پرداخت شود، امکان ادامه حیات آن بسیار ضعیف است.

وی تصریح کرد: بیمارستان حضرت فاطمه (س) با توجه به تزریق داروهای کرونا کمک‌کننده خوبی برای ما بوده و توانسته بخشی از خدماتی که فشار زیادی روی کادر بیمارستان سوم شعبان وارد می‌کرد، ارائه دهد.

* ورودی بیماران از ابتدای شهریور در بیمارستان دماوند شیب نزولی دارد/ تامین داروهای کرونا با کندی مواجه است/ به‌جز بلوک زایمان همه بخش‌های بیمارستان کرونایی است

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند اظهار داشت: در تیرماه و مردادماه امسال، رشد زیادی در تعداد مراجعه‌کنندگان داشتیم، اما از ابتدای شهریورماه ورودی بیماران در بیمارستان سوم شعبان، شیب نزولی دارد.

مسلمی‌فرد افزود: در حال حاضر، یکی از تکالیف ما این است که داروهای بیماران بستری را تامین کنیم، اما این موضوع به دلیل مشکل در سیستم توزیع داروها کمی با کندی مواجه است.

وی گفت: به جز بلوک زایمان که شرایط خاصی برای مراقبت آن در نظر گرفتیم، در همه بخش‌های بیمارستان سوم شعبان دماوند بیماران کرونایی بستری است؛ در این راستا، برای زنانی که با بیماری‌های دیگر مواجه هستند، مجبور شدیم که تخت‌های اضافی در بلوک زایمان در نظر بگیریم و آنها را در این بخش بستری کنیم‌.

*رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دماوند به ویژه در افراد غیربومی به‌شدت پایین است/ برخی از افراد در مواجهه با ویروس کرونا بی‌توجهی می‌کنند

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند تصریح کرد: هیچ کدام از پرسنل ما در بیمارستان، محلی برای ایزوله ندارند که از ویروس کرونا مصون باشند‌، دماوند، یک شهرستان گردشگری است و به‌طور دائم مردم از تهران به این شهرستان در حال تردد هستند.

مسلمی‌فرد افزود: متاسفانه در شهرستان دماوند، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در افراد غیربومی به‌شدت پایین است.

وی گفت: از مردم دماوند خواهش داریم که به افرادی که پر‌وتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تذکر دهند؛ ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی، باید جزو اصول زندگی ما قرار گیرد؛ برخی از افراد در مواجهه با ویروس کرونا بی‌توجهی می‌کنند؛ هم بیخیالی و هم ترس برابر کرونا خوب نیست و افرادی که دچار بیماری می‌شوند، باید هرچه زودتر روند درمان را آعاز کنند.

فرزندان مردم دماوند در بیمارستان سوم شعبان، پای کار ایستاده‌اند/ بهبودیافتگان بسیار زیادی داریم‌

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند گفت: فرزندان مردم شهرستان دماوند در بیمارستان سوم شعبان، پای کار ایستاده‌اند و این خاک‌ریز مقدس را محکم نگهداشتند؛ با تلاش کادر درمان بیمارستان سوم شعبان دماوند، خدمات وسیعی به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود و بهبودیافتگان بسیار زیادی داریم‌.

مسلمی‌فرد تصریح کرد: ما به عنوان پرسنل خط مقدم در مبارزه با بیماری کرونا، از اینکه عده کثیری بهبود پیدا کردند و در کنار خانواده خود هستند، انرژی دریافت می‌کنیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم با حمایت خیران، مردم، مسئولان و کسانی که تمایل دارند به بیمارستان کمک کنند، بیمارستان سوم شعبان بتواند به عنوان یک مرکز بسیار پرتوان خدمات‌رسانی مضاعفی داشته باشد و شرایط امن‌تری برای مردم فراهم کند.

انتهای پیام/