به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی یوسفی‌جمارانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت فرارسیدن هفته دولت اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن هفته دولت ۷۶ پروژه کشاورزی، صنعتی، عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ‌بر ۲۲۲ میلیارد تومان در شهرستان فیروزکوه افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی با بیان اینکه از این تعداد پنج پروژه کلنگ‌زنی و ۷۱ پروژه قابل افتتاح و بهره‌برداری است، افزود: پروژه‌های بخش خصوصی شامل ۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۷۴ میلیارد تومان با ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ نفر و پروژه‌های دولتی شامل ۷۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان با اشتغال‌زایی برای ۱۱۲ نفر است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به اینکه با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، برای ۲۱۲ نفر به صورت مستقیم و یک هزار و ۸۶۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود، گفت: در بخش عشایری و روستاهای فاقد دهیاری، ۱۱ پروژه با اعتباری بالغ‌بر دو میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود؛ اهم پروژه‌ها شامل حمام خورشیدی انسانی، حمام ضدکنه عشایری، آبرسانی روستای طارم و ماهیان(احداث مخزن)، بهسازی جاده عشایری و جدولگذاری است.

یوسفی‌جمارانی در خصوص پروژه‌های بخشداری مرکزی فیروزکوه تصریح کرد: در بخش مرکزی فیروزکوه، ۲۷ پروژه با اعتباری‌ بالغ‌بر ۶۲ میلیارد ریال از جمله نصب دوربین مداربسته روستایی، بهسازی معابر روستایی و ساماندهی محل دفن زباله روستای طارس قابل افتتاح و کلنگ‌زنی است.

وی با اشاره به اینکه هشت پروژه در بخش ارجمند شهرستان فیروزکوه با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید، بیان کرد: اهم این پروژه‌ها شامل بهسازی معابر، آبرسانی به روستای زرمان، ایجاد مجتمع گردشگری در نجفدر و برپایی سیاه چادر در ورسخواران است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۲ پروژه با اعتبار ۱۲۳ میلیارد ریال توسط شهرداری فیروزکوه در هفته دولت خبر داد و افزود: احداث پل ۱۸ متری، افتتاح پارک خلیج فارس، تکمیل مجتمع تجاری شهرداری، افتتاح جایگاه سوخت سیار و همچنین افتتاح مرکز معاینه فنی با اعتبار بالغ بر ۳۵میلیارد ریال و اشتغال ۸ نفر توسط بخش خصوصی با همکاری شهرداری از مهم‌ترین پروژه‌های این شهرداری به شمار می‌رود.

یوسفی‌جمارانی ادامه داد: در بخش بنیاد مسکن سه پروژه با اعتباری بالغ‌بر هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال شامل اجرای آسفالت از محل قیر یارانه‌ای در روستای حصاربن، آسور دهین و در بخش منابع طبیعی یک پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد ریال همچون آبخیزداری، حفاظت خاک و پیشگیری از فرسایش زیر حوزه روستاهای ارو، طرود، جلیزجند و سله بن افتتاح می‌شود.

وی گفت: در حوزه منطقه برق پنج پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۵۷ میلیارد ریال شامل اصلاح شبکه در روستاهای وزنا، زرمان، سرخدشت، کلنگ‌زنی تامین برق روستاهای امارت (عروس پران) و حسن آباد و در حوزه نوسازی مدارس یک پروژه احداث مدرسه شماره دو مسکن مهر دشت ناصر با اعتباری بالغ‌بر ۴۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به بخش‌های صنعتی و اقتصادی تصریح کرد: در شهرک صنعتی قدیم فیروزکوه دو پروژه شبکه مخبرات فیبرنوری و جدول‌گذاری با اعتباری بالغ‌بر ۴۱ میلیارد ریال بهره‌برداری می‌شود؛ همچنین پنج واحد تولیدی با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از طریق بخش خصوصی افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/س