حسین رحیمی، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار عصر شرق اظهار کرد: روند رسیدگی به شکایت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی رد صلاحیت شده در هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت تا ۱۵ خردادماه ادامه دارد.

وی افزود: باید به‌منظور حفظ آبرو و شان افراد و تعیین تکلیف نهایی بررسی‌ها نام نامزدهای مشارکت‌جو منتشر نشود و فعالان رسانه‌ای باید در این راستا به مر قانون احترام بگذارند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان دماوند گفت: اعلام اسامی داوطلبان تایید یا رد صلاحیت شده انتخابات شوراهای اسلامی شهرها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدامی غیرقانونی و به دور از اخلاق است.

رحیمی ادامه داد: پس از ابلاغ مراتب پایان بررسی صلاحیت‌ها در هیات مرکزی نظارت به وزارت کشور برای انتشار آگهی اسامی نامزدها در تاریخ ۱۷ خرداد ماه لیست ارایه می‌کند که نام افراد تایید صلاحیت شده در اختیار مردم و رسانه ها قرار می‌گیرد.

وی تأکید کرد: هرگونه اخبار و اسامی افراد تایید و یا رد صلاحیت شده در گردونه انتخابات شوراهای اسلامی که در مقطع زمانی کنونی منتشر می‌شود به‌صورت قطعی و رسمی نیست و فهرست‌های احتمالی اسامی کاندیداهای رد صلاحیت شده شورای اسلامی شهر در فضای مجازی مورد تایید نمی‌باشد.

انتهای پیام/