به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از تسنیم از استان تهران، آبادانی و توسعه شهر و روستا درگرو مدیریت جامع و مطلوب است و تحقق این موضوع با حضور افراد کارآمد و اصلح در عرصه انتخابات شوراهای اسلامی فراهم می‌شود. نتایج نهایی تأیید یا رد صلاحیت کاندیدا در موعد مقرر و پس از بررسی‌های هیئت نظارت شهرستان‌ها اعلام می‌شود و مردم و کاندیدا نباید به گمانه‌زنی و شایعه‌پراکنی‌ها توجه کنند.

مردم می‌بایست در راستای جلوگیری از هزینه پول‌های کثیف در انتخابات و ورود افراد ناشایست به این عرصه با ارائه مستندات در رد صلاحیت افراد مسئله‌دار می‌تواند به هیئت نظارت کمک کنند.

آخرین اخبار انتخابات در شهرستان‌های استان تهران در ادامه آمده است:

مردم با ارائه مستندات هیئت نظارت بهارستان را در تأیید افراد اصلح یاری کنند

حجت‌الاسلام علی مصائبی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان، با تأکید بر لزوم همکاری مردم در انتخاب افراد اصلح اظهار داشت: تأیید یا رد صلاحیت داوطلبین انتخابات شورای شهر بر اساس قانون بوده و بدیهی است که هیئت نظارت در بررسی صلاحیت داوطلبین طبق مستندات، استعلامات و اخبار واصله با تکیه‌بر به مُر قانون عمل می‌کند.

وی افزود: هیئت نظارت بر تمامی مراحل انتخابات نظارت جدی دارد و با هیچ شخصی عهد اُخوت نبسته‌ایم لذا بدون تعارف صلاحیت‌ها را در سه شهر صالحیه، گلستان و نسیم شهر پیگیری و بررسی می‌کنیم.

رئیس هیئت نظارت شهرستان بهارستان در ادامه گفت: افراد مسئله‌دار که قصد ورود به عرصه انتخابات شوراها را دارند باید بدانند که هیئت نظارت در این زمینه با کسی تعارف ندارد و به‌صورت کاملاً جدی صلاحیت افراد را بررسی می‌کند.

مصائبی همچنین بیان کرد: در برخورد با افرادی که به فساد شهرت دارند قاطع هستیم. طبق تجربیات پیشین مبرهن است که قوم‌گرایی و فامیل بازی بزرگ‌ترین آفت انتخابات شوراهاست که مردم به‌منظور انتخاب افراد صالح و کاردان نباید به آن تن بدهند.

رئیس هیئت نظارت شهرستان بهارستان در پایان با تأکید بر هوشیاری مردم در ورود پول‌های کثیف در انتخابات خاطرنشان کرد: ارائه مستندات در رد صلاحیت افراد مسئله‌دار می‌تواند به هیئت نظارت کمک شایانی کند لذا از مردم درخواست داریم با ارائه مستندات از ورود افراد دارای مشکل به شوراها جلوگیری کنند.

آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر در هیات های نظارت شهرستانغرب با دادن امتیازهایی به دنبال تاثیرگذاری در انتخابات ۱۴۰۰ استجدول انتخابات ۱۴۰۰| ثبت‌نام ریاست‌جمهوری ۲۱ اردیبهشت و معرفی نامزدها ۵ خرداد

احراز صلاحیت‌ کاندیدای شورای شهر قرچک ۸ اردیبهشت اعلام می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قرچک، بهمن خطیبی اظهار داشت: نتیجه بررسی احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر توسط هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان ۸ اردیبهشت‌ماه اعلام می‌شود.

وی درباره زمان دقیق اعلام نتایج صلاحیت‌ها افزود: بر اساس برنامه زمان‌بندی انتخابات، امروز نتایج رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر قرچک به هیئت نظارت شهرستان اعلام‌شده و این هیئت نیز به مدت دو هفته فرصت دارد صلاحیت داوطلبانی که توسط هیئت اجرایی تأیید یا رد شده‌اند را بررسی کند.

فرماندار قرچک در ادامه گفت: پس از طی شدن روند مذکور و ارسال نظر هیئت نظارت به فرمانداری نتیجه بررسی احراز صلاحیت داوطلبان ۸ اردیبهشت‌ماه ابلاغ خواهد شد.

خطیبی در پایان با تأکید ضرورت خودداری از هرگونه گمانه‌زنی و شایعه‌پراکنی در سطح جامعه خاطرنشان کرد: داوطلبان رد صلاحیت شده در هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان نیز از روز نهم تا دوازدهم اردیبهشت‌ماه به مدت چهار روز فرصت دارند شکایت خود را به هیئت نظارت استان ارائه کنند.

رسانه‌ها مردم را به سمت مشارکت سیاسی در انتخابات شوراهای اسلامی سوق دهند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری و به نقل از فرمانداری شهرستان ری، حسین توکلی کجانی با اشاره به لزوم افزایش مشارکت‌های سیاسی اظهار داشت: انتخابات یکی از مظاهر مردم سالاری دینی و پشتیبان امنیت ملی در عرصه بین‌المللی است که در توسعه شهرها و روستاها تأثیرگذار است و نقش مطبوعات و رسانه‌ها برافزایش سطح آگاهی و تحلیل و تشویق مردم به انتخاب اصلح در انتخابات نقشی محوری است.

وی افزود: امروز رسانه به‌عنوان یک محور مهم آگاه‌سازی جامعه می‌تواند در افزایش شورونشاط انتخابات نقش‌آفرین باشد و در این خصوص ضرورت دارد اصحاب رسانه به‌ویژه رسانه‌های محلی معتمدین، پیشکسوتان، جوانان، نخبگان و بانوان را به سمت مشارکت سیاسی در انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان ری سوق دهند.

فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه گفت: آبادانی و توسعه یک روستا درگرو مدیریت جامع و مطلوب است و تحقق این موضوع با حضور افراد کارآمد و اصلح در عرصه انتخابات شوراهای اسلامی روستا است.

توکلی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون انتخابات، نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی روستا پس از کسب رأی کرسی شورا بایستی در حوزه انتخابیه بخش سکونت داشته باشند.

انتهای پیام / ع