به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش دماوند، مهرداد پورفتحی، رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند در حاشیه مراسم اهدای اسناد صادر شده اداره آموزش و پرورش منطقه دماوند اظهار داشت: در حوزه ثبت اسناد و املاک آموزش و پرورش مشکلاتی وجود داشت و کار کردن در این شهرستان کاری دشوار است.

وی افزود: دماوند شهری قدیمی است و نگرانی‌های آموزش و پرورش درخصوص ثبت اسناد این است که در حوزه نوسازی مدارس اگر خیری قصد ساخت مدرسه ای را داشته باشد، حتما باید سندش به نام آموزش و پرورش باشد.

*۵ نفر خیر مدرسه‌ساز را به دلیل نداشتن اسناد مدارس منطقه دماوند از دست دادیم/ وجود ۲۰۰ ملک آموزشی در منطقه دماوند

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند افزود: طی مدت حدود پنج ماه ۵ نفر خیر را به دلیل نداشتن اسناد از دست دادیم که ارزش ریالی آن املاک حدود ۲۰ میلیارد تومان بود که متأسفانه این ارقام را از دست دادیم.

پورفتحی ادامه داد: با همکاری اداره ثبت اسناد اقدام بزرگی صورت گرفت و حدود ۱۴ سند برای املاک آموزش و پرورش دماوند صادر شد و اگر خیری تمایل داشته باشد می‌توانیم با استفاده از این اسناد مدارس را نوسازی کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰۰ ملک آموزشی در دماوند وجود دارد که از این تعداد حدود ۴۰ یا ۵۰ مورد داری سند هستند و مابقی وقفی بوده یا واگذاری عادی و یا واگذاری دولت هستند.

اسناد ۱۴ مدرسه توسط اداره ثبت اسناد و املاک دماوند صادر شد
انتهای پیام/