به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محسن منصوری، استاندار تهران در حاشیه سفر به شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از برنامه‌های دولت در دوره جدید، سرکشی، مدیریت میدانی و رسیدگی به مشکلات تولید در شهرستانهاست.

وی افزود: امروز در گام نخست از دو شهرک صنعتی مهم در شهرستان دماوند بازدید کردیم که خوشبختانه زیرساخت‌های خوبی در آنها فراهم شده است.

استاندار تهران گفت: بخشی از مشکلات صنعت مربوط به حوزه اعتباری و بخشی مربوط به ناهماهنگی‌هاست، در بازدید امروز موضوعاتی مربوط به گاز و برق مطرح شد که کابل‌گذاری پست ۶۳ کیلوولت در دستور کار قرار گرفت؛ با توجه به نام‌گذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری، این بازدیدها کمک شایانی به تسهیل و رونق تولید خواهد داشت.

 

ترافیک زندگی مردم را مختل کرده است/ مجموعه‌های بانکی ورود کنند

منصوری با اشاره به معضل ترافیک در منطقه گیلاوند تصریح کرد: بار ترافیکی مشکل جدی برای شهرستان دماوند ایجاد کرده است به طوری که در سه روز آخر هفته زندگی مردم دماوند به دلیل ترافیک‌های سنگین مختل می‌شود.

وی در خصوص احداث کمربند دماوند گفت: پروژه کمربندی جنوبی از سال‌های گذشته در دستور کار قرار گرفته و اعتبار دو هزار میلیارد تومانی نیاز دارد.

استاندار تهران افزود: باید بخش خصوصی یا یکی از مجموعه‌های بانکی را درگیر پروژه کنیم یا از محل تهاتر بتوانیم منابع لازم را تامین کنیم؛ تامین مستقیم اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی پروژه کمربندی برای دولت کار مشکلی است.

منصوری ادامه داد: این موضوع دلیل بر رها کردن پروژه نیست، چراکه کمربندی حتماً باید پیگیری شود و دنبال تامین منابع اعتباری آن هستیم؛ وزیر راه و شهرسازی پذیرفته است که اگر پیمانکار بخش خصوصی علاقه‌مند باشد، ما به ازای تامین اعتبار زمین معاوضه می‌کنیم.

*تغییر ۵ فرماندار استان تهران در دستور کار است/ عجله‌ای برای جابه‌جایی فرمانداران نداریم

وی گفت: در خصوص اجرای طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب، مشکل عمومی در شرق استان تهران اعتبارات و تامین منابع است؛ لذا موضوعات با اولویت‌بندی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

استاندار تهران بیان کرد: در خصوص جذب سرمایه‌گذار خارجی، زیرساخت‌های خوبی اعم از خدمات ریلی، فرودگاهی و شهرک ها فراهم شده و دولت نیز در خصوص کمک به سرمایه‌گذار بخش خصوصی و خارجی مساعدت خواهد کرد.

منصوری اضافه کرد: در خصوص جابجایی فرمانداران استان تهران، تاکنون ۳ فرماندار منصوب شده و در مورد ۵ فرماندار نیز گردش کار صورت گرفته است؛ ما در خصوص سایر فرمانداران عجله‌ی نداریم و با بررسی دقیق به این مهم خواهیم پرداخت.