به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، هر ساله ایام اربعین حسینی، فرصتی برای عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تا با حضور در سیل عظیم عزاداران حسینی از هر طریقی خود را به کربلای معلی برسانند.

در این بین، افرادی هستند که با وجود حذف روادید کشور عراق و تسهیل در سفر به عتبات عالیات، اما از این سفر معنوی و قافله حضور در پیاده‌روی نجف اشرف تا کربلای معلی جا مانده‌اند.

بر این اساس، پیاده‌روی جاماندگان اربعین، بهترین فرصت برای عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است تا در روز اربعین حسینی با زائران کربلای معلی هم‌قدم شوند و عرض ارادتی به سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) داشته باشند.

سومین پیاده‌روی بزرگ جاماندگان اربعین حسینی شهرستان دماوند به عنوان بزرگترین مراسم روز اربعین حسینی در شرق استان تهران، روز شنبه ۲۷ مهرماه از ساعت ۸:۳۰ صبح در شهر کیلان واقع در ۲۵ کیلومتر مرکز شهرستان دماوند برگزار می‌شود.

دو امامزاده متبرکه شهر کیلان و حومه یعنی امامزاده زین‌العابدین (ع) و امامزاده عیسی (ع) که در روز عاشورای حسینی میزبان خیل عظیم زائران حسینی بودند، روز اربعین حسینی نیز میزبان خیل عظیم جاماندگان اربعین حسینی خواهند بود.

*جزئیات پیاده‌روی جاماندگان اربعین شهرستان دماوند در کیلان

دبیر ستاد مردمی پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: پیاده‌روی جاماندگان اربعین شهرستان دماوند همچون سال گذشته از امامزاده زین‌العابدین (ع) تا امامزاده (ع) روستای زیارت به طول ۱۰ کیلومتر از ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح برگزار می‌شود.

امین علی‌کاشی در خصوص جزئیات پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی افزود: این مراسم با قرائت زیارت عاشورا و پذیرایی صبحانه آغاز می‌شود و در طول مسیر موکب‌هایی برای پذیرایی از زائران پیش‌بینی شده است.

وی گفت: در طول مسیر، پخش زیباترین مداحی‌ها با سیستم صوت سیار پیش‌بینی شده است؛ همچنین دقایقی توقف، مداحی و قرائت فاتحه در مزار شهدای تدفین شده در مسیر، بخشی از مراسم خواهد بود.

دبیر ستاد مردمی پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان دماوند تصریح کرد: موکب‌های پذیرایی متعددی در مقصد پیاده‌روی پیش‌بینی شده است؛ علاوه بر موکب‌های پذیرایی، موکب فرهنگی ویژه کودکان و نمایشگاه کتاب مذهبی و انقلابی نیز بخشی از برنامه‌هاست.

علی‌کاشی خاطرنشان کرد: در ابتدای مسیر پرچم‌های عزاداری، سربند و پیکسل‌های عاشورایی بین عزاداران توزیع خواهد شد؛ در پایان مراسم نیز همه عزاداران میهمان سفره اطعام امام حسین (ع) هستند.

وی اضافه کرد: سخنران مراسم حجت‌الاسلام فتاح‌دماوندی امام جمعه دماوند و مداح کربلایی علی رحیمی است و از دیگر برنامه‌ها می‌توان به قرائت زیارت اربعین و شعرخوانی شاعر آیینی اشاره کرد.

انتهای پیام/