به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، هر قدر که به مراسم روز اربعین نزدیک می‌شویم دشمنان اسلام و میهن اسلامی‌مان خدعه‌هایی در این زمینه و در جهت خدشه به این حرکت عظیم مذهبی و ایجاد اختلاف بین دو امت بزرگ شیعی طراحی می‌کنند تا اهداف خود را پیش ببرند. در این زمینه ذکر چند نکته قابل تامل و تحلیل است که به اختصار به آن می‌پردازیم.

البته در این بحث مجالی برای پرداختن به نفس راهپیمایی اربعین و برشمردن حسنات آن نیست و از زاویه دیگری به برنامه‌های دشمن برای لطمه زدن به آن می‌پردازیم.

سال گذشته توفیق حاصل شد و در همایش پیاده‌روی اربعین شرکت نمودم و در این تجربه مقدس نکاتی به نظر بنده مهم آمد و یکی از این نکات، اشتراکات مذهبی و فرهنگی عمیق بین دو کشور است که واقعه کربلا و امام حسین (ع) عامل این اشتراک شده‌است.

موضوع قابل توجه این است که از دهه‌های گذشته اشتراکات و عوامل وحدت بین دو ملت برای دشمنان ایران اسلامی پوشیده نبوده، لذا بر همین اساس سعی کردند با ایجاد جنگ هشت ساله، بین دو ملت شکاف ایجاد نموده و اجازه ندهند که این ارتباط برقرار شود.

ارشناسان استکبار از این شاخص‌های ایجاد کننده وحدت بین دو ملت مطلع بودند و ترس از آن داشته و دارند که این همگرایی امنیت آن‌ها در دراز دستی به دو کشور بزرگ تولید کننده نفت در جهان را با ناکامی روبرو نماید.

ولی امروز به برکت خون شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم و حریم اهل بیت (ع) زمینه‌های مشترک بین دو کشور نمایان شده‌است و مردم دو کشور در رفت و آمد ایجاد شده احساس غریبی ندارند و به برکت خون سید الشهدا (ع) از این نقطه اشتراک مردم دو کشور وحدتی بی‌نظیر بدست آمده‌است.

اما نکته مهم این است که استکبار و دشمنان میهن اسلامی از این رخداد بسیار نگرانند و بابت این موضوع کینه‌توزی می‌کنند و سعی دارند با هر شایعه و اقدامی به این وحدت آسیب بزنند.

طی همین یکی دو سال اخیر برای ایجاد اختلاف بین دو ملت با شایعاتی در زیارت مردم شیعه شریف عراق که خود را خادم‌الحسین می‌دانند و به آن افتخار می‌کنند به دو شهر مقدس مشهد و قم و نیز زیارت عتبات توسط ملت شریف ایران، خواستند که به این وحدت لطمه بزنند اما خوشبختانه دو ملت نسبت به این توطئه هوشیار بوده و اهداف آن‌ها را خنثی کردند.

مطمئن هستیم که خبیثان دست از شیطنت برنمی‌دارند و در این راستا چند هدف را دنبال می‌کنند که مورد توجه است. یکی از اهداف اصلی آ‌ن‌ها عدم توسعه و پیشرفت دو کشور به عنوان دو مرکز شیعی در جهان است و تلاششان پایین آوردن سطح مبادلات تجاری می‌باشد.

مورد بعد ایجاد تفرقه بین دو کشور بزرگ تولید کننده نفت در جهان و دیگر خدشه وارد کردن به این همایش بزرگ و بی نظیر مذهبی بوده‌است و حسد ورزان و گروه‌های ضد مذهب برایشان این حرکت عظیم مورد توجه دنیا، سخت است. برخی به جهت پیشبرد مکتب‌های غیر دینی و ضد دینی و لاییک خود، و برخی وهابیون و تکفیر‌ی‌ها و شیعه‌های انگلیسی برای خدشه به این باورهایی دینی و مذهبی دست به هر اقدامی می‌زنند تا این عظمت را خرافات جلوه دهند و لوث کنند و روش دشمن همیشه این بوده‌است که اختلاف افکنی‌ها بواسطه نفوذ افراد به ظاهر خودی و مزدوران و عوامل آن‌ها برنامه ریزی می‌شود و در این مسیر با ایجاد بدعت‌ها و زیر سوال بردن عمل شیعیان به‌واسطه برخی اعمال وهن انگیز مانند قمه زنی به دنبال اهداف شوم خود هستند.

لذا باید هوشیار باشیم زیرا دشمنان میهن اسلامی و دین خدا بیدار هستند و در حال توطیه و برنامه‌ریزی برای آسیب‌زدن به پیشرفت دو کشور و آن‌ها اشراف دارند که ارتباط قوی دو ملت باعث پیشرفت خواهد شد و این ارتباط در گرو همین مشترکات مذهبی است.

دست از خصومت برنمی‌دارند اما با درایت مردم شریف دو کشور و آگاهی‌بخشی مقام‌ معظم‌ رهبری و عظمت و برکت خون سید و سالار شهیدان، دشمنان به نتیجه نخواهند رسید و دشمنان از این اقدامات اختلاف‌افکن سودی نخواهند برد انشاءالله.
حمید رضا مشهدی عباسی

انتهای پیام/آ/ب