به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در خصوص موضوع انتقال آب از سد لار به سد لتیان اظهار داشت: به موجب انتقال آب لار از مسیر بخش رودهن، نشست‌های متعددی با مسؤولان قرارگاه خاتم الانبیا (ص) که مجری این امر هستند، برگزار شد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه این طرح به عنوان یک طرح ملی است، اما قرار شده تا در قبال اجرای این طرح امتیازاتی نیز به بخش رودهن داده شود؛ این طرح در ۲۰ کیلومتر اجرایی می‌شود که ۶ کیلومتر از آن از روستای جورد بخش رودهن عبور می‌کند.

بخشدار رودهن با اشاره به اینکه طبق قراردادهای انجام شده بعد از حفاری و جاری شدن، آب بخش رودهن تأمین شود، گفت: تأمین انشعابات آب روستاهای وسکاره، آردینه و جورد، روکش آسفالت مسیر رفت و آمد خود مجریان که مربوط به این روستاهاست، از جمله امتیازات گرفته شده در بخش رودهن است.

صفری در ادامه در خصوص مدیریت بحران در بخش رودهن بیان کرد: بخش رودهن متشکل از دو شهر و ۱۱ روستاست که براساس برنامه‌ریزی انجام شده مدیریت بحران هر شهر شهرداری و شورای شهر و در روستا نیز دهیار و شورای روستا مدیریت بحران آن منطقه را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه بخش رودهن به عنوان یکی از مسیرهای پرتردد و مواصلاتی است، تصریح کرد: علاوه بر بخش رودهن روستاهای چناران، گلاهک و … نیز در مسیر ترافیک قرار دارند که همین امر تجهیز راهدارخانه‌های مسیر را می‌طلبد.

بخشدار رودهن تاکید کرد: خوشبختانه مرکز عمده تجهیزات هلال احمر شرق استان تهران در روستای چناران بخش رودهن قرار گرفته است که یک امتیاز بزرگ را در بر دارد.

صفری با اشاره به اینکه حدود ۳۵۰ هزار نفر در شرق استان تهران زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، خاطر نشان کرد: با همکاری سازمان تأمین اجتماعی استان تهران ایجاد یک مرکز درمانی تأمین اجتماعی شرق استان تهران به عنوان پایلوت در دستور کار قرار گرفته که بر همین اساس، زمینی تعیین و مکاتبات لازم جهت ساخت این مرکز انجام شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/