به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی رسولیان مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بعدازظهر امروز در حاشیه نشست هم‌اندیشی با فعالان صنعتی شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به سفر وزیر صمت به دماوند و فیروزکوه و بازدید از شهرک‌های ناحیه صنعتی همچنین پیرو درخواست فعالان صنعتی، نشست تخصصی امروز با پیگیری نماینده مردم در مجلس برگزار شد.

وی گفت: موضوعات شرکت‌های صنعتی دماوند به طور ویژه بررسی و در خصوص برخی از مشکلات آن‌ها تعیین تکلیف شد.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: در نشست امروز قرار شد که شهرک صنعتی دماوند یک را با سرعت فعال کنیم، چراکه تقاضا برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان وجود دارد.

رسولیان تصریح کرد: مجموع اقدامات مرتبط با زمین تأمین و مشکل آن حل شده و امیدواریم به زودی یک شهرک دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری خارجی را در دماوند نهایی کنیم؛ امسال در مجموع برای شرکت شهرک‌های صنعتی دماوند، اعتباری بالغ‌بر ۵۰ میلیارد تومان برای تأمین زیرساخت‌ها اختصاص یافته است که نیازهای صنعت این شهرستان را پاسخ دهیم.

وی بیان کرد: در خصوص تأمین برق برای شهرک صنعتی دماوند و افزایش سطح برق، به‌رغم اینکه دستگاه‌های خدماتی باید برق را تا درب شهرک‌ها بیاورند، ما خود سرمایه‌گذاری می‌کنیم که ۳۵ درصد از سهم آن را شرکت شهرک‌های صنعتی استان تقبل و واریز کرده است.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری وزارت نیرو، هرچه زودتر این پست ایجاد و مشکل برق دماوند در حوزه صنعت برطرف شود.

رسولیان بیان کرد: موضوع رفع ممنوعیت فعالیت‌های صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران در هیأت دولت در دست بررسی است؛ یک پیشنهاد مشترک بین وزیر صمت و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تهیه شده برای شهرک‌های صنعتی که در شعاع ۱۲۰ کیلومتری بتوانند فعالیت کنند که امیدواریم مصوب شود.

وی ادامه داد: قطعی برق باعث کاهش تولید در شهرک‌های صنعتی شده و امیدواریم این موضوع مدیریت شود و با حداقل با هماهنگی انجام شود.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تأکید کرد: ما آمادگی داریم با ایجاد سی‌.اچ‌.پی و انرژی خورشیدی که در سطح ناحیه‌های صنعتی برنامه‌ریزی کرده‌ایم، با همکاری وزارت نیرو بتوانیم راهکارهایی پیدا کنیم که سطح افزایش برق در خود شهرک‌ها افزایش پیدا کند.

رسولیان افزود: برای زیرساخت‌های شهرک‌ها و ناحیه‌های صنعتی، برنامه داریم که امسال حداقل ۱۰ هزار هکتار اراضی جدید برای فعالان اقتصادی ایجاد کنیم؛ در برخی از استان‌ها و شهرستان‌ها از جمله دماوند مشکل تأمین زمین و ممنوعیت فعالیت در شعاع ۱۲۰ کیلومتری داریم که هر دو موضوع در حال پیگیری است.

وی گفت: مشکل احداث شهرک دماوند یک به زودی برطرف می‌شود و امیدواریم یک شهرک جدید صنعتی با عنوان نخستین شهرک دانش‌بنیان ایران با سرمایه‌گذاری خارجی در شهرستان دماوند ایجاد کنیم.

انتهای پیام/