به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سرهنگ غلامرضا نجفی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه های پیش بینی شده به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: ۱۷۰ برنامه در سطح شهرستان دماوند بهاین مناسبت برگزار می‌شود.

نجفی از برگزاری صبحگاه مشترک اقشار مختلف بسیج با حضور بسیجیان در سه نماز جمعه دماوند، آبسرد و رودهن خبر داد و افزود: توزیع کمک‌های مؤمنانه در قالب بسته‌های معیشتی و هدایای نقدی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دماوند بیان داشت: از دیگر برنامه‌ها می‌توان به برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، دیدار با خانواده معظم شهدا و بسیجیان، تجلیل از جهادگران، برگزاری ۵ یادواره شهدای محلی، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، اعزام گروه‌های جهادی برای مرمت ۳ خانه نیازمندان و تهیه ۸ سری جهیزیه برای نوعروسان اشاره کرد.

وی اظهار داشت: اعزام گروه‌های جهادی در قالب ۱۷ پزشک روز به مناطق محروم، برگزاری مسابقات تیراندازی، برگزاری نشست‌های تخصصی بین اقشار مختلف بسیج و تجلیل از کادر درمان و عوامل واکسیناسیون از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

بسیج بی‌تردید اثرگذارترین عنصر در دفاع مقدس بود/ توجه امروز بسیج به آسیب‌های اجتماعی است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند افزود: بسیج مستضعفان سال ۱۳۵۸ پس از دستور امام خمینی (ره) با شاکله مردمی تشکیل و منشأ خیرات و برکات در جامعه و‌ جوامع دیگر گردید‌؛ امروز بسیج به الگوی مناسبی برای کشورهای عراق، سوریه و لبنان تبدیل شده است.

نجفی با بیان اینکه امام راحل، بسیج را در شرایطی تشکیل داد که کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دچار مشکلاتی بود و خاندان پهلوی در شوک بودند، گفت: نخستین اقدامات بسیج در دفاع مقدس شکل گرفت و اثرگذارترین و گسترده‌ترین فعالیت بسیج با دفاع مقدس آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه بسیج بی‌تردید اثرگذارترین عنصر در دفاع مقدس بود، تصریح کرد: بعضی تجسمی از بسیج به‌عنوان نیروی نظامی در ذهن داشتند، اما بسیج بعد از دفاع مقدس در عرصه سازندگی نمود دیگری از خود نشان داد و بعد از آن نیز در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و پزشکی به صورت جهادی حضور پیدا کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دماوند ادامه داد: همچنین بسیج در سال‌های اخیر در پیگیری و رفع مشکلات جامعه از جمله اعتیاد، طلاق و حاشیه‌نشینی نقش‌آفرینی کرده و یکی از برنامه‌های بسیج توجه به آسیب‌های اجتماعی است.

انتهای پیام/