به کزارش پایگاه خبری عصر شرق، ششمین نشست شورای آموزش و پرورش دماوند روز دوشنبه به ریاست مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند، طاولی، رئیس آموزش و پرورش دماوند و اعضای شورا در سالن جلسات آموزش و پرورش دماوند برگزار شد.

در این نشست چالش‌ها و موانع سرویس مدارس، ارائه الگوی مصرف در مدارس و معافیت مدارس از حامل‌های انرژی، هزینه‌های انشعابات، تعیین نرخ شهریه مدارس بزرگسالان بررسی شد.

مدیر آموزش و پرورش دماوند گفت: از ابتدای مهرماه، طبق بخشنامه‌ای از سوی آموزش و پرورش، کلاس‌های حضوری برای مدارس کم جمعیت، عشایری و هنرستان‌ها برای دروس فنی و حرفه‌ای در دماوند برگزار شد.

طاولی افزود: با دستور اکید وزارت آموزش و پرورش، با توجه به شرایط واکسیناسیون در کشور و اینکه سنین بالای ۱۲ سال واکسینه شده‌اند به سمت شروع آموزش ترکیبی با جمعیت کمتر و گروه‌های کوچک خواهیم رفت.

مدیر آموزش و پرورش دماوند بیان داشت: یکی از بحث‌های مهم، سرویس معلمان است، معلمان باید به اجبار در مدارس حضور پیدا کنند و باید بتوانیم برای معلمان سرویس ایاب و ذهاب تهیه کنیم.

وی گفت: با توجه به مسیرهای مختلف برای حضور معلمان در مدارس و پیش‌بینی‌های صورت گرفته، سرویس معلمان ماهانه بیش از ۷۵ میلیون تومان هزینه دارد که برای ۶ ماه زمان تحصیلی مفید، این مبلغ بالغ‌بر ۴۵۶ میلیون تومان می‌شود، در قبل از شیوع ویروس کرونا، شوراها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در تأمین هزینه سرویس معلمان کمک‌کننده بودند که امیدواریم در این زمینه همچنان یاری‌دهنده باشند.

انتهای پیام/