به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی فتحعلی، سرپرست اداره آموزش و پرورش دماوند در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند اظهار کرد: پروژه مهر ۱۴۰۰ برای آغاز سال تحصیلی جدید در حال پیگیری و اجراست.

وی افزود: در خصوص بازگشایی مدارس تابع دستورالعمل‌های کشوری هستیم، اما قطعا آغاز سال تحصیلی مجازی و در بستر شبکه شاد خواهد بود؛ در ادامه پس از ابلاغ دستورالعمل‌ها، بازگشایی تدریجی مدارس با تصمیم شورای آموزش و پرورش خواهد بود.

سرپرست اداره آموزش و پرورش دماوند گفت: طبق سخنان ریاست جمهور، تا زمانی که واکسیناسیون تکمیل و ایمنی لازم در جامعه ایجاد نشود، اجازه بازگشایی مدارس داده نخواهد شد.

فتحعلی تصریح کرد: روند آغاز سال تحصیلی در شهرستان دماوند در حال انجام است و معلمان از اکنون تولید محتوای درسی خود را آغاز کرده‌اند.

وی بیان کرد: سال تحصیلی جدید در منطقه دماوند طی مراسم با حضور مسئولان در یکم مهرماه سال جاری همزمان با هفته دفاع مقدس در جوار گلزار شهدای حضرت رقیه (س) آغاز خواهد شد.

۵۰۰ دانش‌آموز کلاس‌ اولی نسبت به پارسال اضافه شده است

سرپرست اداره آموزش و پرورش دماوند اظهار داشت: دماوند در موضوع آسیب‌های شناسی به خاطر عملکرد مطلوب مساجد و مدارس جزو پاک‌ترین شهرستان‌ها در استان تهران است، اما جای کار بیشتری وجود دارد.

فتحعلی افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سال‌ها آغاز شده و برای ترببت نسل آینده به مرور در حال حرکت هستیم.

وی گفت: اکنون در این دوره زمانی، با توجه به پروژه مهر۱۴۰۰ اوج کار ما در آموزش و پرورش است و تاکنون دماوند رتبه نخست را در این پروژه به دست آورده است.

سرپرست اداره آموزش و پرورش دماوند تصریح کرد: با توجه به کمبود نیروی انسانی، نیازمند افزایش سرعت در استخدام هستیم و برای جذب نیروی خدماتی به اداره‌کل استان درخواست داده‌ایم.

فتحعلی بیان کرد: با کمبود نیروی انسانی که مواجه هستیم، خیلی از معاونان مدارس باید به کلاس درس بروند.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش مهاجرت اتباع و سیل کلاس‌ اولی‌ها با افزایش تصاعدی دانش‌آموزان در مدارس شهرستان دماوند مواجه هستیم؛ در سال تحصیلی جدید نسبت به سال گذشته، بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی افزایش داریم.

انتهای پیام/