به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی با بیان اینکه فرهنگ دماوند از آب و هوای آن مهم‌تر است، اظهار کرد: در خصوص هفته فرهنگی مباحث زیاد بوده، اما مهم این است که فرهنگ زندگی اسلامی ایرانی را انتشار دهیم و همه هفته‌های خود را هفته فرهنگی بدانیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند «فرهنگ از اقتصاد هم مهم‌تر است»؛ فرهنگ به معنای هوایی است که ما تنفس می‌کنیم و اگر هوا تمیز باشد، آثاری دارد و اگر تمیز نباشد، آثار دیگری از خود به جای می‌گذرد و خوبی و بدی هر چیزی به فرهنگ بستگی دارد.

*اقتصاد مقاومتی با شعار محقق نمی‌شود/ همه هفته‌‌های سال باید فرهنگی باشد

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند گفت: اگر می‌خواهیم خوب زندگی کنیم، باید فرهنگ خوب زندگی کردن را نهادینه کنیم و همه هفته‌های ما باید هفته فرهنگی باشد و شعارهایی که رهبر معظم انقلاب در ابتدای هر سال بیان می‌کنند در راستای فرهنگ‌سازی عمومی است

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ شود و با شعار محقق نمی‌شود، تصریح کرد: مبارزه با فقر و فساد و تبعیض و همچنین ازدواج آسان، فرزندآوری و مبارزه با اعتیاد و طلاق باید به فرهنگ عمومی تبدیل شوند.

وی ادامه داد: مطالعه و کتابخوانی، پیشگیری از بیماری‌ها با رعایت بهداشت، ورزش همگانی، رعایت حقوق شهروندی، ایثار و فداکاری و … مقوله‌هایی هستند که در جامعه باید فرهنگ‌سازی شوند؛ همچنین حمایت از کالای ایرانی و کار و کارگر ایرانی چیزی نیست که با شعار محقق شود، بلکه باید فرهنگ شود.

*جای کارهای بزرگ فرهنگی در دماوند خالی است/ دماوند متعلق به همه مردم ایران است

امام جمعه دماوند بیان کرد: در هفته فرهنگی شهرستان دماوند باید روی آداب و رسوم خوب پیشینیان دماوندی تبلیغ کنیم و صفا و صمیمیت و ساده‌زیستی گذشتگان ما ترویج شود؛ دین‌داری و حلال‌خوری و استقامت برابر مشکلات، فرهنگ قدیمی‌های دماوند بود و امروز باید این امور را بیشتر ترویج کنیم.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه خوراک و پوشاک، گفتار و رفتار و سبک زندگی ما باید اسلامی شود تا زندگی بهتری را تجربه کنیم، خاطرنشان کرد: بنده از نهادهای مختلف شهرستان دماوند که این هفته را گرامی داشتند، قدردانی می‌کنم، اما جای کارهای بزرگ فرهنگی در دماوند خالی است.

وی با اشاره به اینکه دماوند امروز متعلق به همه مردم ایران است، پس باید در همه زمینه‌ها نمونه و الگو باشیم، افزود: دماوند شهر فرهنگ و هنر اصیل اسلامی و ایرانی است و در این راستا، باید دماوند سرفراز را به همه بشناسانیم.

*دماوند شهر فرهنگ و دارالمؤمنین است/ اقتصاد جان‌مایه اقتدار و امنیت است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند گفت: دماوند شهر علم و ادب، فرهنگ و فضیلت، شهیدپرور، انقلاب و اسلام و دارالمؤمنین و شهر قرآن و اهل بیت (ع) است و مساجد و تکایای این شهرستان نماد عشق و محبت به خاندان رسول خدا (ص) هستند.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه دماوند شهر علما، فرهیختگان، نویسندگان و شعرا است، اضافه کرد: باید امروز دماوند را بهتر بشناسانیم و قدر مردم مهربان این شهرستان را بیشتر بدانیم؛ فرهنگ، اقتصاد را می‌سازد و اقتصاد جان مایه اقتدار و امنیت ما نیز است؛ پس باید فرهنگی زندگی کنیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/