به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نشست شورای ترافیک شهرستان دماوند عصر امروز با بررسی مسائل ترافیکی ایام تاسوعا و عاشورا و همچنین بازگشایی مدارس با حضور جمعی از مسؤولان در سالن اجتماعات شهید رجایی دماوند برگزار شد.

فرماندار شهرستان دماوند در این خصوص اظهار کرد: روزهای آینده در آستانه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی قرار داریم و این ایام با روزهای پایانی هفته مصادف شده است.

مجید صفری با بیان اینکه در روزهای پایانی هفته همیشه شاهد ترافیک سنگین در دماوند هستیم، افزود: با توجه به تقارن، لازم بود که پیش‌بینی‌های لازم برای اتخاذ تمهیدات ترافیکی انجام شود؛ ضمن اینکه حوزه معاونت سیاسی نشست‌های تخصصی را با هیأت‌های مذهبی برگزار کرده و تذکرات لازم به آن‌ها داده شده است.

*‌آماده‌باش پلیس و شهرداری در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی/ شهرها و روستاها مکلف به اجرای طرح پایش تصویری هستند

فرماندار شهرستان دماوند با تأکید بر اینکه ساماندهی ترافیک در پایان این هفته بسیار حائز اهمیت است، گفت: در این نشست، تأکید شد که نیروی انتظامی، پلیس راهور و شهرداری‌ها برای ارائه خدمات‌رسانی به شهروندان در حالت آماده‌باش قرار گیرد و پیش‌بینی‌های ترافیکی، امنیتی و انتظامی صورت گرفت.

صفری با اشاره به اینکه معتقد هستیم که مراسم ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بدون مشکلی در دماوند برگزار خواهد شد؛ تصریح کرد: یکی از مسائلی که به صورت معترضانه با آن برخورد کردیم، بحث پایش تصویری در شهرها بود که شهرداری‌ها در این خصوص تأخیر داشته‌اند.

وی بیان کرد: سامانه پایش تصویر در شهرهای دماوند و آبسرد انجام شده، اما در شهرهای کیلان، رودهن و آبعلی مشکلاتی وجود دارد که قرار شد تا طی مدت سه ماه آینده این موضوع پیگیری و اقدام شود؛ همه شهرها و روستاها موکلف به اجرای طرح پایش تصویری هستند.

*پاکسازی سد معابر و حرائم جاده‌ها تا پایان امسال در دماوند/ ساماندهی گره‌های ترافیکی ناشی از ایستگاه‌های صلواتی

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه ساماندهی ترافیک و تردد خودروها در دستور کار قرار دارد، افزود: یکی از مواردی که در این خصوص مورد توجه قرار دارد، بحث سد معبر و اشغال حریم جاده‌هاست و از دستگاه‌های مربوطه درخواست برنامه کردیم و قرار شد تا پایان سال جاری پاکسازی وسیعی در این حوزه صورت گیرد.

صفری با اشاره به اینکه قرار شد که شهرداری برنامه جامع ترافیک تدوین کند و بر اساس آن در حوزه ترافیک پیش برویم، گفت: یکی از موضوع‌هایی که در نشست شورای ترافیک امروز مطرح شد، این بود که در ایام محرم اطراف حسینیه‌ها از پارک خودروها جلوگیری شود و پلیس راهور شعاع امنیتی در نظر بگیرد و معابر عمومی را کنترل کند.

وی در خصوص ایجاد گره‌های ترافیکی ناشی از برپایی ایستگاه‌های صلواتی در نقاط حساس شهر دماوند تصریح کرد: شهرداری دماوند در این خصوص ورود پیدا کرده است و متأسفانه بعضی از ایستگاه‌های صلواتی در نقاط ترافیکی حساس برپا شده و باید این موضوع توسط شهرداری و پلیس راهور ساماندهی شود.

فرماندار شهرستان دماوند در خصوص ساماندهی سرویس مدارس نیز بیان کرد: در شورای ترافیک دماوند تأکید شد که از رانندگان بدون مجوز برای سرویس مدارس استفاده نشود و بی‌توجهی به آن تخلف محسوب می‌شود؛ ساماندهی سرویس مدارس تا قبل از بازگشایی مدارس باید انجام شود و آموزش و پرورش به عنوان متولی باید گزارش‌دهی کند.

صفری بیان کرد: یکی از مسائل مطرح شده در نشست شورای ترافیک پیگیری روشنایی معابر شهرها بود که در این خصوص قرار شد تا آدرس دقیق معابری که روشنایی ندارند، بررسی و از طریق اداره برق پیگیری شود.

انتهای پیام/س