به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عصر امروز پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در مراسمی با حضور وزیر نیرو افتتاح و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

در این مراسم، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس، فرماندار دماوند و جمعی از مدیران آبفا و امور آب استان تهران و شهرستان‌های شرق تهران حضور داشتند.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در حاشیه این مراسم اظهار کرد: عملیات ساخت مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس با ظرفیت دو هراز و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز با نوع فرآیند لجن فعال پیشرفته با قابلیت حذف ازت و فسفر با مبلغ اولیه قرارداد ۶۸۰ میلیارد ریال آغاز شد.

مرتضی عزالدین افزود: اجرایی شدن مصوبات شورای عالی امنیت ملی به منظور جلوگیری از آلودگی منابع تامین‌کننده آب شهر تهران و پیشگیری از انتشار آلودگی‌های زیست‌محیطی و بیماری‌های واگیردار و نیز افزایش سطح بهداشت عمومی از جمله مهم‌ترین اهداف طرح فوق است.

وی با اشاره به تامین برق اضطراری سامانه انتقال آب لتیان به پردیس تصریح کرد: سیمای کلی طرح و هدف آن تامین برق اضطراری تاسیسات و ایستگاه‌های پمپاژ سامانه انتقال آب لتیان به پردیس جهت پایداری ۲۰ درصد از ظرفیت انتقال آب در ساعات قطع برق با هزینه اجرای ۲۰ میلیارد ریال است.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در خصوص نوسازی و تجهیز ناوگان خودروهای امدادی و عملیاتی بیان کرد: نوسازی ناوگان خودروهای امدادی و عملیاتی مجهز به اطاقک و وسایل امدادی به منظور خدمات‌رسانی مناسب به مشترکان در کمترین زمان ممکن در کلیه شهرهای زیرپوشش این شرکت با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال انجام شد.

عزالدین ادامه داد: ۲۶ دستگاه خودروی وانت پیکاپ و ۶ دستگاه کامیونت نیمه‌سنگین به همراه اطاقک‌های بحران، نخاله‌بر و تانکر آب‌رسان از مشخصات فنی و دستاوردهای اجرایی است‌.

وی تأکید کرد: تسریع در انجام امور محوله و سهولت در دستیابی به اهداف سازمانی با توجه به تمبرکز کلیه واحدهای مرتبط در فرآیند برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری و نظارت مستمر در اجرا و همچنین تسریع در رسیدگی و پاسخ‌گویی مطلوب به ارباب ارجوع ساحتمان اداری و مدیریت ستاد شرکت آب و فاضلاب با اعتباری بالغ‌بر ۸۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران اضافه کرد: ساختمان‌های ستادی آبفای شرق در دو بلوک و ۶ طبقه به متراژ چهار هزار و ۲۵۰ مترمربع در عرصه‌ای به میزان ۹۰۰ مترمربع بوده که ساختمان شماره یک مزین به نام مبارک حضرت رسول (ص) با کاربری اداری و دارای سالن همایش، آمفی‌تئاتر و مرکز اسکادا و ساختمان شماره دو مزین به نام حضرت علی (ع) با کاربری اداری از محل اعتبارات جاری این شرکت احداث شده است.

عزالدین با اشاره به افتتاح مرکز پایش، آزمایشگاه، کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب در شرق استان تهران افزود: کنترل و اندازه‌گیری کلیه شاخص‌های کیفی آب و فاضلاب مطابق با استاندارهای ملی به منظور تأمین و توزیع پایدار آب شرب سالم و بهداشتی و جمع‌آوری، انتقال تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب از اهداف این مرکز است.

وی گفت: این مرکز با اعتباری بالغ‌بر ۲۳٫۵ میلیارد ریال دارای چهار واحد انجام آزمایشگاه‌های شیمی فیزیک، باکتریولوژی، بیولوژی و کنترل کیفی و در دو طبقه در مساحتی معادل ۲۵۰ مترمربع در محل تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس تأسیس شده است که با اتصال مرکز اسکادای مرکزی شرکت، امکان کنترل کیفی کلیه تأسیسات را دارد.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در ادامه سامانه ارتباطات ایمن و پایدار و همچنین بهره‌برداری از ایستگاه تولید برق آبی هیدروپاور را از دیگر پروژه‌های این شرکت دانست و تصریح کرد: آغاز عملیات اجرایی فاضلاب شهرهای دماوند، رودهن، بومهن، پردیس، فیروزکوه و همچنین احداث شبکه فاضلاب و انشعبات فاضلاب لواسان و رودبار قصران از جمله پروژه‌های در دست اجرا با قابلیت مشارکت بخش خصوصی است.