به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دماوند اینکه ساماندهی و مدیریت مصرف آب یکی از موضوعات مهم در شهرستان دماوند است، اظهار کرد: با توجه به سیاست‌هایی که برای توسعه گردشگری در شهرستان دماوند وجود دارد و جز برنامه‌های اصلی ما محسوب می‌شود به تأمین منابع آب نیاز داریم.

فرماندار شهرستان دماوند افزود: بر اساس دستور استاندار تهران، میزان مصرف خانوار، ادارات و شرکت ها بررسی و به مشترکان پرمصرف اخطار داده می شود؛ یکی دیگر از موضوعات مهم در شهرستان دماوند، صدور سند حرائم رودخانه‌ها است.

صفری از پر کردن ۸۰ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان دماوند خبر داد و خاطرنشان کرد: با نصب کنتور هوشمند، مصرف چاه‌های مجاز را هم کنترل خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در خصوص مصرف آب کشاورزی با مکانیزه کردن مصرف آب کشاورزی، منابع ذخیره‌سازی آب در شهرستان صورت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: امور آب از اعتبارات استانی در این خصوص هزینه می‌کند و فرمانداری نیز از محل اخذ جرائم حاصل از استفاده غیرمجاز آب که دریافت می‌شود در شهرستان استفاده می‌کند.

صفری خاطرنشان کرد: حوزه کشاورزی در بحث هدر رفت آب کشاورزی موفق نبوده که طی فرصت کوتاه این موضوع را ساماندهی می‌کنیم؛ در خصوص مصرف آب شرب به امور شهری و روستایی نیز اعلام شده تا مصرف شهروندان را کنترل کنند.

انتهای پیام/س