به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، اصغر مهری، رئیس اداره گاز شهرستان دماوند در نشست ستاد پدافند غیرعامل این شهرستان اظهار داشت: لایروبی رودخانه‌ها حتماً باید با هماهنگی اداره گاز صورت گیرد، زیرا در برخی از عرض رودخانه‌ها لوله گاز عبور کرده و با انجام هماهنگی‌ها و مشخص کردن محل عبور لوله گاز از بروز مشکلات و حوادث جلوگیری می‌شود.

وی افزود: ما ۶ ایستگاه اصلی در شهرستان دماوند داریم که پنج مورد از آن ممکن است در معرض سیلاب قرار گیرد، از این رو با توجه به مکاتباتی که با استان انجام دادیم درخواست بودجه کردیم تا با ایجاد دیوارهای بتنی آن را محصور کنیم.

رئیس اداره گاز شهرستان دماوند ادامه داد: علاوه بر این تعداد حوضچه‌هایی به صورت نفررو نیز در شهرستان داریم که در زمان بارندگی مملو از آب می‌شود و دسترسی به شیرها را غیرممکن می‌سازد؛ از این رو، حذف حوضچه و نصب شیرهای ساقه‌بلند مدنظر است.

مهری اضافه کرد: در این خصوص پکیج‌ها تهیه شده و مجوز آن اخذ شده که امیدواریم امور اجرایی آن را آغاز کنیم، البته برای اجرای این امور نیازمند همکاری شهرداری‌ها هستیم.

وی گفت: ما معمولاً در داخل شهر برای تخلیه آب این شیرها با ممانعت‌هایی از سوی مردم مواجه هستیم که لازم است تا همکاری لازم صورت گیرد.

رئیس اداره گاز شهرستان دماوند تصریح کرد: به طور کلی مبلغ اولیه درخواست بودجه ما در خصوص دیوارکشی ایستگاه‌ها و حوضچه‌ها، بالغ بر دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بود که این امر در حال پیگیری است.

انتهای پیام/س