به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی‌اصغر بابائیان، رئیس شورای اسلامی شهر آبعلی در دومین قسمت میهمان ویژه‌برنامه «۴۰ در ۱۰» پایگاه خبری عصر شرق بوده و مدیریت شهر آبعلی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی مقایسه شده است.

البته در این برنامه، از کاظم شریف‌آهی، شهردار آبعلی دعوت شده تا همزمان با بابائیان در این قسمت از برنامه حضور پیدا کنند که به دلیل حضور در مأموریت به ضبط این برنامه نرسیدند.

*خدمات، رفاهی و گردشگری در طول این ۴۰ ساله انقلاب در شهر آبعلی چقدر رشد داشته است؟

بابائیان: مردم آبعلی در طول این ۴۰ سال، ۴۰ شهید، ده‌ها جانباز، صدها رزمنده و آزاده را به انقلاب اسلامی اهدا کردند تا بتوانند سهمی از انقلاب را در نقطه‌ای از کشور برای خود داشته باشند.

در طول این ۴۰ سال خدماتی که در شهر آبعلی انجام شده، شامل ایجاد شبکه ترمیم بهداشتی آب آشامیدنی، ایجاد چند مخزن تأمین آب شهری، برخورداری از نعمت گاز در دهه ۸۰ که ۹۰ درصد از شهر تحت پوشش قرار داده است، اصلاح و توسعه شبکه برق سراسری و شهری که عموماً همه مردم از آن برخوردار هستند، بوده است.

همچنین از خدمات دیگری می‌توان به برخورداری از سیستم ارتباطات و مخابرات از قبیل تلفن ثابت و همرا و اینترنت، توسعه و ایجاد راه‌های دسترسی بین‌المللی به طول ۱۰۰ کیلومتر در شهر آبعلی، ایجاد فضاهای آموزشی و تأسیس دوره‌های تحصیلی آموزشی اشاره داشت؛ در قبل از انقلاب دوره تحصیلی راهنمایی و دبیرستان وجود نداشت و بعد از انقلاب ۶ آموزشگاه در آبعلی احداث شده و در واقع، ۹۰ درصد آموزشگاه‌ها بعد از انقلاب ساخته شده است.

استقرار ادارات خدمات‌رسان شهرداری، مخابرات، آب، گاز پست، ورزش و جوانان، آتش‌نشانی، باشگاه ورزشی، اورژانس و صندوق قرض‌الحسنه یکی از نعماتی است که در طول این چند سال در شهر آبعلی داشته‌ایم؛ همچنین افزایش فضای سبز که حتی از استاندارد کشور و بین‌المللی جلوتر هستیم.

*شوراها به عنوان نمایندگان مردم چقدر از مطالبات شهر آبعلی را محقق کردند؟

بابائیان: پیگیری راه‌اندازی هتل آبعلی یکی از موضوعات به حق آرزوی مردم شهر آبعلی بود که با حمایت‌های بی‌دریغ فرماندار و میرزایی‌نیکو و مساعدت رئیس بنیاد مستضعفان انجام شده است.

پیگیری پیست اسکی آبعلی و قرار گرفتن این مجموعه در جایگاه واقعی خود که نخستین پیست بین‌المللی کشور بوده، صورت گرفته که این امر باعث رونق و توسعه بخش، شهرستان و استان خواهد شد؛ موضوع جرائم راه و اصلاح نقاط حادثه‌خیز در سال ۹۵ که منجر به کشتن تعدادی از عزیزان شده بود نیز پیگیری شده است.

همچنین همکاری و مساعدت دولت و مسؤولان در ایجاد منطقه گردشگری با توجه به زمینه‌های موجود در شهر آبعلی در حال انجام است و هدایت و توسعه شهری به سوی اهداف از پیش تعیین شده گردشگری را خواهیم داشت.

*آینده شهر آبعلی را چگونه می‌بینید؟

بابائیان: شهر آبعلی با توجه به استعدادهای خاصی و نگرش توسعه گردشگری روبه پیشرفت است؛ وجود آثار طبیعی همچون آغار و آثار غیرطبیعی همچون هتل و پیست در آبعلی می‌تواند باعث رونق این شهر شود.

*در انتها اگر حرفی دارید با مردم شهر آبعلی بیان کنید؟

بابائیان: بعضی از مشکلات در شهر آبعلی وجود دارد که خواسته و از دغدغه‌های مهم این شهر است؛ نخستین امر، می‌تواند نداشتن وضعیت مناسب بهداشتی حتی وجود یک پزشک و داروخانه آبعلی باشد که امیدواریم با پیگیری مسؤولان این مسأله را رفع کنیم.

دوم واگذاری اراضی و واحدهای مسکونی به جوانان شهر آبعلی بوده که این یکی از مشکلات دیرینه ماست و یکی دو نسل با آن درگیر هستند؛ متاسفانه کوتاهی برخی مسؤولان در دوره‌های قبل باعث شده بعضی جوانان به خاطر نداشتن واحد مسکونی یا زمین به شهرهای همجوار مهاجرات کنند و این یکی از مشکلات عمده شهر ماست.

ایجاد فرصت‌های شغلی برای خانواده‌های کم درآمد را می‌توانیم داشته باشیم که با توسعه گردشگری آبعلی این موضوع نیز رفع خواهد شد.

تأمین ارتباطات لازم جهت توسعه صنعت گردشگری در آبعلی از دیگر مواردی است که می‌توانیم با تأمین بودجه‌های استانی و شهرستانی در این رابطه انجام دهیم

در خصوص ساماندهی وضعیت راه و حرایم در حوزه شهر آبعلی، سه حریم اساسی داریم که برای مردم و ساخت و سازها معضل هستند؛ رودخانه آه که به ساماندهی لازم دارد، یکی راه بین‌المللی است که دسترسی ما را آسان کرده، اما از جهتی حرائمی که در نظر می‌گیرند، باعث می‌شود تا مردم آبعلی با مشکل مواجه شوند.

به گزارش عصر شرق؛ ویژه برنامه ۴۰ در ۱۰ هر شب دهه فجر به صورت زنده از بخش لایو اینستاگرام عصر شرق پخش می‌شود.

انتهای پیام/س