به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌نیکو عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه که با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشدار مرکزی دماوند در سالن نشست‌های فرهنگسرای کوثر دماوند برگزار شد، اظهار کرد: دشوارترین کار در کشور ما خبرنگاری است که ارزشمند‌ترین کار هم محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه به مدت پنج سال در نشریه زائر فعالیت داشته است، افزود: خبرنگاران می‌توانند حقیقت‌ها را منتشر کنند؛ شاید در این مسیر دچار مشکلات و سختی‌هایی شوند، اما مطمئناً با ایمانی که آنها دارند، سربلند خواهند شد.

*یکی از علل عدم توسعه دماوند بکر ماندن منطقه است

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: بخش عمده‌ای از مبارزه با فساد بر عهده رسانه‌ها و خبرنگاران است؛ آمار جهانی نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۸، ۱۷ درصد از آمار فساد کم شده که این نشانه انتشار اخبار است و این رسالت را همگی بر عهده داریم.

میرزایی‌نیکو تصریح کرد: یکی از علل عدم توسعه دماوند بکر ماندن آن است؛ اگر بخواهیم که دست نزدیم و دماوند بکر بماند، این منطقه هیچ توسعه و پیشرفتی نخواهد کرد.

وی در خصوص کمربندی دماوند بیان کرد: قصد داریم تا ۲۲ بهمن سال جاری مرحله نخست کمربندی غربی دماوند افتتاح شود که با این امر، ۳۵ درصد از ترافیک دماوند رفع خواهد شد؛ همچنین در پی ایجاد رینگ ریلی هستیم که قرار است از دماوند به پردیس بیاید.

*سفر ۹ وزیر طی دو سال اخیر به دماوند

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه جاده‌های شرق استان تهران پاسخ‌گوی حجم زیاد خودروها نیست، قرار است تا از تهران تا پردیس و دماوند ریلی آمده شود و هدف این است که این موضوع را به رینگ ریلی شرق استان تهران با ردیف بودجه ملی تبدیل کنیم که زیر نظر بخش خصوصی طراحی و انجام خواهد شد.

میرزایی‌نیکو در خصوص حضورش در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی افزود: شخصاً فکر می‌کنم گناهی کرده‌ایم که اکنون تقاص پس می‌دهم، اما آدم تشکیلاتی هستم و عمر خود را این تشکیلات‌ها سپرده کرده‌ام.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته، ۹ وزیر به منطقه دماوند و فیروزکوه سفر کرده‌اند، گفت: یکی از این وزرا، حجت‌الاسلام علوی، وزیر اطلاعات بوده که دو جراحی بزرگ در این منطقه انجام داده است؛ هشت وزیر دیگر اگر از هر کدام سه میلیارد تومان برای منطقه اعتبار گرفته باشم، مجموع ۲۴ میلیارد تومان می‌شود.

*۱۲۰ هفته در حوزه انتخابیه حضور داشته‌ام

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره به اینکه ۱۲۰ هفته در منطقه حضور داشته‌ام، تصریح کرد: اینکه برخی می‌گویند نظارتی وجود ندارد و اقدامی صورت نمی‌گیرد، بی‌انصافی است.

میرزایی‌نیکو بیان کرد: تفکرم این است که اگر جنگ شد و مردم به کمک کنند به این دلیل بود که خود را شریک در جنگ می‌دانستند؛ در مسائل و تصمیم‌گیری‌های مهم کشور باید از مردم سؤال کنیم، اینکه می‌‌خواهیم با کشوری رابطه برقرار کنیم یا خیر.

انتهای پیام/