به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری با اشاره به آتش‌سوزی مجدد در مراتع و باغات حومه شهر کیلان اظهار کرد: ظهر امروز ۱۰ هکتار باغ و ۲۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی روستای زیارت در حومه شهر کیلان دچار آتش‌سوزی شد.

وی علت این آتش‌سوزی را بی‌احتیاطی‌های گردشگران در خاموش نکردن آتش دانست و افزود: پس از وقوع حریق، نیروهای ستاد مدیریت شهرستان دماوند همچون آتش‌نشانی‌ها، شهرداری‌ها، یگان حفاظت از منابع طبیعی، دهیاری‌ها، نیروی انتظامی و … با امکانات خود به محله حریق اعزام شدند که با تلاش صورت گرفته، آتش مهار شد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند گفت: در جریان حریق در باغات روستای زیارت، یک نفر دچار سوختگی شد که با کمک نیروهای امدادی برای درمان به بیمارستان سوم شعبان دماوند منتقل شد.

صفری با اشاره به اینکه تاکنون حوادث آتش‌سوزی بسیاری در شهر کیلان و حومه آن به وقوع پیوسته است، تصریح کرد: گردشگران و مسافران در هنگام مراجعه به طبیعت باید نکات ایمنی را رعایت و از روشن کردن آتش خودداری کنند.

وی همچنین از مالکان و صاحبان اراضی و باغات خواست که نسبت به هرس و کوتاه کردن علف‌های خشک املاک خود اقدام کنند تا دچار خسارت و آتش‌سوزی نشوند.

انتهای پیام/