بهزاد صبوری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق در خصوص مشکلات از روز گذشته تاکنون شبکه برق‌رسانی در شهرستان دماوند در پی بارش سنگین برف اظهار کرد: متأسفانه شب گذشته بر اثر شکستگی شاخه‌های درختان برق برخی از نقاط شهر دماوند قطع شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۷ مورد شکستگی شاخه درخت از شهر دماوند جمع‌آوری شد، افزود: با سنگین شدن شاخه‌های درختان در پی بارش برف، شکسته و باعث قطع شبکه برق‌رسانی می‌شوند؛ متأسفانه در برخی نقاط شاخه‌های درختان از ارتفاع تیرهای برق بیشتر است.

رئیس اداره برق شهرستان دماوند با اشاره به اینکه عوامل این اداره در حال تلاش برای رفع مشکلات هستند، گفت: هیچ کدام از عوامل اداره برق طی ۴۸ ساعت گذشته استراحت نداشتند و با هم‌‌دلی در حال خدمات‌رسانی هستند؛ شبکه برق هیچ مشکلی جز شکستگی شاخه‌های درختان ندارد.

صبوری گفت: صبح امروز یکی از همکاران ما به علت فشار کار زیاد روی تیر برق از هوش رفت و این نشان می‌دهد که عوامل اداره برق تا آخرین انرژی خود در حالت فعالیت هستند تا مشکلات برطرف شود.

وی از اعلام آمادگی بازنشستگان اداره برق دماوند برای همکاری در رفع مشکلات قطعی شبکه خبر داد و تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم که نسبت به هرس شاخه‌های درختان مقابل منازل خود اقدام کنند تا شاهد حوادث کمتری در این خصوص باشیم.

رئیس اداره برق شهرستان دماوند اضافه کرد: هر ساله طرح جهادی رفع نواقص شبکه برق‌رسانی در شهرستان دماون انجام می‌شود، اما به علت گستردگی شبکه برق در این شهرستان باز شاهد قطعی به علت شکستگی شاخه‌های درختان هستیم و از همه مهم‌تر اینکه ارتفاع برخی درختان بلندتر از تیرهای برق است که به شبکه صدمه می‌زنند.

انتهای پیام/س