به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نورالله طاهری امروز در خصوص کمبود آب آشامیدنی، صنعتی و کشاورزی در شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: شهرستان فیروزکوه در محدوده شهری با کمبود آب مواجه نیست؛ اما برخی روستاهای این شهرستان کمبود آب آشامیدنی دارند.

وی با بیان اینکه ۶۰ روستا در فیروزکوه وجود دارد، گفت: حدود ۱۲ درصد از روستاهای فیروزکوه آب آشامیدنی لازم ندارند و این نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای تأمین آب آشامیدنی است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه ادامه داد: زیرساخت‌های لازم همچون چاه، منبع آب و تأسیسات اگر فراهم شود، آب‌رسانی به روستاها زودتر اتفاق خواهد افتاد؛ اعتبارات لازم برای آب‌رسانی تأمین شده، اما زیر‌ساخت‌های آن ضعیف است.

طاهری با بیان اینکه منبع‌های قدیمی و چشمه‌ها در روستاها به لایروبی نیاز دارند، افزود: در مکان‌هایی که  به چاه نیازداریم، چاه مورد نظر را حفر کرده‌ایم و اکنون روستاهایی که آب لازم را ندارند، با تانکر به آنها آب‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به آلودگی آب در فیروزکوه افزود: کنترل و رسیدگی به آلودگی آب‌ها به عهده اداره بهداشت است؛ اما تاکنون گزارشی مبنی بر آلودگی آب ارسال نشده و در موارد محدود آلودگی کنترل می‌شود.

فرماندار شهرستان فیروزکوه اضافه کرد: مشکل کمبود آب فقط در بخش کشاورزی وجود دارد که حق‌آبه کشاورزان نسبت به سد، رودخانه دلیچای و حبله‌رود بسیار کم است؛ باید حق‌آبه کشاورزان محدوده فیروزکوه بیشتر شود و این نیازمند همراهی مسؤولان استانی و کشوری است.

منبع: فارس

انتهای پیام/