به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمود پوردیوان‌بیگی‌مقدم در خصوص چگونگی خدمات‌رسانی موکب امام حسن مجتبی (ع) در کربلای معلی اظهار داشت: امسال در ایام اربعین و زیارت حضرت سیدالشهدا (ع) برای خدمت به زائران حسینی و اهالی شهرستان دماوند خدماتی ارائه شد.

وی افزود: خداوند متعال را شاکریم که خدمات خوبی برای اهالی شهرستان دماوند جهت اسکان، اطعام، استراحت و همچنین برای زائرانی که در مسیر به سمت حرم حضرت سیدالشهدا (ع) حرکت می‌کردند، ارائه شد؛ غذا، نوشیدنی، مواد غذایی و … در ایستگاه موکب بین زائران پیاده حسینی توزیع شد.

دبیر ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند با بیان اینکه امسال یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از اهالی شهرستان دماوند را در موکب امام حسن مجتبی (ع) اسکان یافتند، بیان کرد: همچنین روزانه ۴۰ هزار زائر پیاده اربعین حسینی در این موکب پذیرایی شدند.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم ادامه داد: خوشبختانه در طول پنج روز فعالیت موکب امام حسن مجتبی (ع) شهرستان دماوند در کربلای معلی مشکل خاصی برای اهالی شهرستان دماوند پیش نیامد و سعی کردیم همه مواردی که برای رفاه زائران است را فراهم کنیم.

وی گفت: نتیجه فرهنگی که بتوانیم از این جریان بیاموزیم این است که اهالی شهرستان دماوند می‌توانند در کنار هم با علاقه‌های مختلف به خصوص ارزشی، فرهنگی، مذهبی حضور داشته باشند و کارهای بزرگی را انجام دهند.

دبیر ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند ادامه داد: مطمئناً اگر از همین حرکت درس خوب بگیریم، می‌توانیم کارهای بزرگ‌تری را در شهرستان دماوند برای امور عام‌المنفعه انجام دهیم؛ مهم این است که از حضرت سیدالشهدا (ع) درس بگیریم و سبک زندگی درستی را اتخاذ کرده و در مسیر اهداف این حضرات زندگی کنیم.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم تصریح کرد: خادمان اباعبدالله الحسین (ع) شهرستان دماوند در ایام اربعین خدمات‌رسانی بسیار خوبی به زائران حسینی داشتند و امیدواریم برای سال‌های آینده نیز این حرکت ادامه پیدا کند.

وی در خصوص تهیه قطعه زمین برای ساخت حسینیه شهرستان دماوند در کربلای معلی خاطرنشان کرد: در این زمینه، پیگیری‌هایی برای اختصاص زمین صورت گرفته و کسانی هستند که آماده وقف قطعه زمین در کربلا هستند.

دبیر ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند اضافه کرد: اکنون در پی پیگیری کارهای حقوقی آن هستیم تا بتوانیم اقدامات لازم را بدون نقص و به طور جدی انجام دهیم؛ اگر به نتیجه قطعی در این زمینه برسیم، مطمئناً شهروندان را مطلع خواهیم کرد تا فعالیت‌های رسمی خود برای ساخت حسینیه در کربلا آغاز کنیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/س