به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، علی شیوا، معاون فنی و عمرانی فرماندار دماوند در حاشیه نشست شورای مسکن و بازآفرینی شهری دماوند اظهار کرد: متأسفانه با گذشت ۱۰ سال از آغاز به کار مسکن مهر در این شهرستان، هنوز با مشکلات متعددی مواجه هستیم.

وی افزود: علاوه بر این، مشکلات ناشی از استهلاک طبیعی ساختمان‌ها نیز به این موارد افزوده شده که برخی از آنها، با تلاش تعاونی‌ها قابل حل است.

معاون فنی و عمرانی فرماندار دماوند با بیان اینکه یک پنجم از واحدهای مسکن مهر گیلاوند به متقاضیان تحویل داده نشده است، گفت: از شاخصه‌های شهر خوب می‌توان به امکانات و امنیت اشاره کرد، اما به نظر می‌رسد که مجموعه مسکن مهر، تطابق چندانی با شاخصه‌های فوق ندارند.

شیوا تصریح کرد: هدف ما نزدیک کردن مجموعه مسکن مهر به سمت پایداری شهری است و ایجاد اصول اولیه مانند امنیت شهری و امکانات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

*بخشی از مشکلات ناشی از عدم تحویل واحدهاست

وی تأکید کرد: شهرداری‌ها به عنوان اصلی‌ترین متولیان ایجاد پایداری شهری نقش مهمی دارند و باید توجه بیشتری به موضوعات فوق داشته باشند.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات مسکن مهر ناشی از عدم تحویل واحدهای مسکونی بوده که اغلب ناشی از اشکال قرارداد بین پیمانکار و تعاونی‌ها است.

شیوا اضافه کرد: بخش دیگر مشکلات، وجود ایرادات فنی در خصوص واحدهای تحویل شده و بخشی نیز مربوط به عدم محوطه‌سازی بین بلوک‌ها است.

وی عنوان کرد: نارضایتی از آماده‌سازی کلی سایت، بخش دیگری از مشکلات است که این امر در ابتدا بر عهده راه و شهرسازی بود که با وجود تفاهم‌نامه، به شهرداری‌ها واگذار شد.

انتهای پیام/س