به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در حاشیه برگزاری مانور پدافند غیرعامل شهرستان دماوند اظهار داشت: نشست مانور پدافند غیرعامل لحظه صفر، بدون هماهنگی قبلی با مسئولان، لحظاتی پیش از آغاز با حضور دستگاه‌های اجرایی، خدماتی، امدادی و انتظامی در فرمانداری دماوند برگزار شد.

وی با بیان اینکه سه نقطه به عنوان اجرای مانور پدافند غیرعامل در شهرستان دماوند پیش‌بینی شده بود، افزود: این نقاط به صورت مختصات جغرافیایی با محوریت سایبری، عمرانی و کالبدی و سلامت و بیولوژیک در نشست پدافند غیرعامل به مسؤولان دستگاه‌ها اعلام شد و نمایندگان فرمانداری نیز بر عملکرد دستگاه‌ها نظارت داشتند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: هدف از اجرای مانور امروز، ایجاد آمادگی لازم برای انجام عکس‌العمل صحیح و سریع در مقابل بحران‌هاست که نتایج حاصل از آن موجب کاهش تلفات، خسارات و افزایش پایداری و تاب‌آوری می‌گردد.

صفری در خصوص آمادگی دماوند برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نشست‌های امور هماهنگی انتخابات شهرستان دماوند به طور منظم و برنامه‌ریزی شده در حال برگزاری است و آمادگی‌های لازم برای برگزاری انتخابات در دماوند وجود دارد.

وی بیان کرد: در این نشست‌ها در خصوص طرح قوانین مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی و آخرین اصلاحات آن، پیش‌بینی لازم برای اجرای برنامه‌های زمان‌بندی شده ستاد انتخابات و آمادگی لازم جهت اجرای فرآیند ثبت نام در حوزه انتخابیه، بحث و تبادل نظر شده است.

فرماندار شهرستان دماوند در پاسخ به سؤالی در خصوص تأیید یا رد گزینه پیشنهادی سکانداری شهرداری رودهن خاطرنشان کرد: این موضوع توسط کمیته انطباق در حال بررسى است و نتیجه قطعی آن به شورای اسلامی شهر رودهن اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به آمادگی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند برای فصل سرما اضافه کرد: شرایط جوی به صورت مستمر رصد شده و در موارد خاص اخطار و هشدار به دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و انتظامی اعلام می‌شود و آمادگی لازم برای مدیریت بحران و رویارویی و مقابله با حوادث طبیعی احتمالی در شهرستان دماوند وجود دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/