به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، قاسم میرزایی‌‌نیکو امروز در گفت‌و‌گویی در خصوص گزینه‌های احتمالی سکانداری استانداری تهران اظهار کرد: نام گزینه‌های سکانداری استانداری را بیان کردند به صلاح نیست، چراکه ممکن است تا اتفاقات انتخاب شهردار تهران پیش آید.

وی با بیان اینکه نمایندگان استان تهران نام ۳۰ نفر را برای سکانداری استانداری به کمیته این موضوع در مجمع نمایندگان اعلام کردند، افزود: پس از بررسی‌های لازم و پالایش در خصوص ۱۰ گزینه به جمع‌بندی رسیدیم که در حال پیگیری هستیم.

*وزارت کشور کاندیداهای خود را اعلام کند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: پیگیری اصلی مجمع نمایندگان استان تهران این است که کاندیداهای مورد نظر وزارت کشور چه کسانی هستند و از این وزارتخانه خواسته‌ایم تا گزینه‌های خود را معرفی کند تا نمایندگان نیز نظرات خود را اعلام کنند، اما اگر نظر نمایندگان استان تهران را نخواهند، این موضوع به اطلاع مردم رسیده خواهد شد.

میرزایی‌نیکو با اشاره به اینکه گزینه‌های مجمع نمایندگان استان تهران برای انتخاب سکاندار استانداری آماده است، تصریح کرد: مجمع در حال بررسی است تا بر اساس ضوابط در خصوص ۵ گزینه به جمع‌بندی نهایی برسد که هیچ کدام هنوز قطعی نیستند، اما انتظار داریم که وزارت کشور کاندیداهای خود را اعلام کند.

وی در خصوص ویژگی‌های انتخاب استاندار جدید تهران بیان کرد: فردی که بخواهد به عنوان استاندار تهران انتخاب شود، باید به لحاظ سیاسی و اقتصادی و تجربه و عملکردی موفق و پخته باشد.

*مدیریت استان تهران کار ساده‌ای نیست

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس تأکید کرد: کسی که مسؤولیت فرمانداری و بخشداری نداشته باشد، نمی‌تواند با توجه سختی‌ها و حساسیت‌ها استاندار شود؛ مدیریت استان تهران کار ساده‌ای نیست.

میرزایی‌نیکو با بیان اینکه استان تهران جمعیت یک‌چهارم کشور را دارد و به عنوان پایتخت مطرح است، ادامه داد: مقام معظم رهبری، تمام قوا، وزارتخانه‌ها، نهادها و دستگاه‌های کشور در استان تهران قرار دارند و تعامل این مجموعه‌ها کار سخت و گسترده‌ای است.

وی با اشاره به اینکه گستردگی تهران نسبت به استان‌های دیگر قابل توجه است، افزود: استان تهران دارای ۱۶ شهرستان است و محمدحسین مقیمی، استاندار سابق تهران فردی مسلط بر کار بود که برای تمام شهرستان‌ها سند و فعالیت‌های چهار ساله تدوین کرد که لازم است تا استاندار بعدی همین معیارها را پیگیری کند.

*فعالیت‌های مقیمی توسط استاندار جدید پیگیری شود

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی وضع شهرک‌های صنعتی، پیگیری برنامه‌های فرهنگی به خصوص برگزاری هفته فرهنگی، تهیه برنامه توسعه و دیدار با مردم در مساجد شهرستان‌های استان تهران از جمله اقداماتی بوده که توسط مقیمی در استانداری تهران انجام شد.

میرزایی‌نیکو در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان تصریح کرد: فرماندار دماوند تا زمانی که بازنشستگی خود را درخواست ندهد، مشغول به کار است و مشمول این قانون نمی‌شود.

بر اساس اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، محمدحسین مقیمی که بیش از یک سال سکاندار استان تهران بود پست خود را ترک کرد و در مراسمی امروز ضمن تقدیر از وی، «شکرالله حسن‌بیگی» از سوی وزارت کشور به عنوان سرپرست استانداری تهران معرفی شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/س