به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری، فرماندار دماوند در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره اینکه ۶ سال مسئولیت بخشداری مرکزی دماوند را بر عهده داشته است، اظهار کرد: یکی از موضوع هایی که در روستاهای بخش مرکزی مشاهده می‌کردیم، نبود زیرساخت‌های لازم برای قرار گرفتن در مسیر توسعه بود؛ مشکلات مختلفی در حوزه زیرساخت‌ها همچون آب، برق و گاز وجود داشت.

وی افزود: در این راستا، تلاش کردیم با رفع مشکلات آبی بسیاری از روستاها از جمله کلاک، یدره، زان و لومان و رفع مشکلات حوزه برق با تعویض کابل‌های قدیمی به خودنگهدار، نفس تازه‌ای به روستاها بدهیم و با تعریف پروژه‌های عمرانی اتفاقات خوبی در روستاهای بخش مرکزی افتاد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: کلنگ‌زنی گازرسانی به ۱۴ روستای بخش مرکزی دماوند از اتفاقات بسیار خوبی که در طی ۴۰ سال گذشته انجام شد؛ با توجه به اینکه دماوند به عنوان منطقه سردسیر است، نبود گاز نقطه ضعفی برای زندگی کردن به شمار می‌رود.

حیدری تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال ۱۳۹۹، گرمای این نعمت خدادای را در تمام روستاهای شهرستان دماوند احساس کنیم.

کنترل شیوع ویروس کرونا در دماوند/ انسداد ورودی دماوند از اقدامات مؤثر بود

فرماندار شهرستان دماوند اظهار کرد: آغاز به کار ما در فرمانداری دماوند با ویروس کرونا، تعطیلات نوروز، زلزله و اتفاقات دیگر همراه بود.

حیدری ادامه داد: در آغاز به کار با توجه به اینکه دوم سوم پرسنل فرمانداری و شماری از مدیران شهرستان مرخصی گرفته بودند، با حداقل نیروها با بحران‌های زیادی مواجه بودیم.
وی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌هایی که ما توانستیم بحران در تعطیلات را بگذرانیم، انسداد ورودی شهر دماوند بود؛ ستاد ملی مباره با کرونا انسداد مرزها و ورودی‌های استان‌ها را مصوب کرده بود، اما ما با هماهنگی‌های انجام شده، ورودی شهرستان دماوند را مسدود کردیم.

فرماندار شهرستان دماوند افزود: با توجه به اینکه شهرستان دماوند منطقه گردشگری است، عمده شهروندان تهران به سمت این شهرستان مسافرت می‌کردند و این تهدیدی برای دماوند بود.

حیدری تصریح کرد: با روند مدیریتی و اجرای طرح‌های مختلف شیوع کرونا در شهرستان دماوند وضعیت خوبی را تجربه کرد؛ امروز با آغاز مجدد شیوع کرونا در کشور و به تبع در شهرستان دماوند مواجه هستیم، اما با سیاست‌هایی که از هفته گذشته اتخاذ کردیم، از این وضعیت نیز عبور خواهیم کرد.

ایمن‌سازی امکانات مستقر در دکل تلویزیون دیجیتال دماوند/ ابهاماتی در صدور حکم سلب یکی از اعضای شوراهای شهر وجود داشت/ حکم هنوز قطعی نشده است

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: با توجه به اینکه شرایط کرونایی دستگیری معتادان متجاهر را به تاخیر انداخت، شاهد سرقت‌ تجهیزات شبکه دیجیتال بودیم.

حیدری افزود: برای رفع این مشکل اقداماتی با همکاری شهرداری دماوند و صداوسیما در حال انجام هستیم و نسبت به ایمن‌سازی امکانات مستقر در دکل تلویزیون دیجیتال انجام شده است.

وی گفت: در خصوص حکم سلب یکی از اعضای شورای شهر در شهرستان دماوند، ابهامات و اعتراضاتی در صدور اولیه حکم وجود داشت.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: در این راستا، مستندات جدیدی ارائه شده و تا زمانی که حکم قطعی نشود، ما نمی‌توانیم حکم اولیه را اجرا کنیم؛ از این رو، با توجه به اعتراضات وارده و مستندات ارائه شده برای بررسی بیشتر، منتظر اظهار نظر جدید شورای حل اختلاف هستیم.

انجام زیرسازی؛ عامل تاخیر در اجرای روکش آسفالت جاده صالح‌آباد دماوند

فرماندار شهرستان دماوند افزود: پروژه روکش آسفالت جاده صالح‌آباد به طول حدود ۱۲ کیلومتر و با اعتبار ۷ میلیارد تومان آغاز به کار کرده است.

حیدری گفت: در میان راه، اجرای این پروژه اعلام شد که بخشی از این جاده نیاز به زیرسازی دارد و اگر صرفاً روکش انجام شود، کیفیت کار کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: از این رو، پیمانکار درخواست احرای زیرسازی را به کارفرما داده و کارفرما باید دستور کار جهت انجام زیرسازی و افزودن بودجه را ابلاغ کند.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: این موضوع موجب تاخیر در اجرای پروژه شد تا قسمت‌های نیازمند به زیرسازی در کل مسیر شناسایی و بودجه لازم تامین شود، اما در مجموع با توجه به این تاخیر برای پایان کار پروژه هیچ مشکلی وجود ندارد.

حیدری اضافه کرد: امیدواریم با رفع آن در کوتاه‌ترین زمان، پروژه روکش آسفالت در مسیر انجام شود.

دستگیری ۱۱۲ نفر از عاملان اصلی توزیع کننده و فروشنده مواد مخدر در دماوند/ کشف ۳۲۵ کیلوگرم مواد مخدر توسط نیروهای انتظامی دماوند

فرماندار شهرستان دماوند اظهار کرد: با رصدهای مجموعه نیروهای انتظامی و فرمانداری نزدیک به ۳۲۵ کیلوگرم کشفیات مواد مخدر به عمل آمد که در این حوزه ۱۱۲ نفر نیز به عنوان عاملان اصلی توزیع کننده، فروشنده و معتادان متجاهر دستگیر شدند.

حیدری گفت: برای رفع چالش‌های حوزه مواد مخدر در شهرستان دماوند سه کمپ ترک اعتیاد فعال هستند و در حال حاضر نزدیک به ۵۰ نفر در این کمپ‌ها بستری می‌باشند و این موضوعات در ستاد مبارزه با مواد مخدر مورد رصد قرار می‌گیرد.

وی افزود: اتفاقات مثبتی در سیاست‌گذاری‌های مجموعه فرمانداری و نیروی انتظامی شهرستان دماوند در حوزه کشفیات و برخورد با افرادی خاطی در این رابطه صورت گرفته است و قطعا این مبارزه ادامه خواهد داشت.

فرماندار شهرستان دماوند تاکید کرد: با تمام توان نسبت به آگاه‌‌سازی در سطح مدارس و خانواده‌ها در خصوص مبارزه با مواد مخدر و نیز برخوردهای عملیاتی تلاش می‌کنیم.

انتهای پیام/س