به گزارش پایگاه خبری عصر شرق،‌ مجید صفری امروز در حاشیه ارسال کمک‌های مردمی شهر کیلان اظهار کرد: از ابتدای وقوع سیل در کشور، کمک‌های مردمی شهرستان دماوند به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.

وی افزود: شهرستان دماوند از ابتدای فراخوان کمک‌‌رسانی تاکنون، ‌بیش از دو میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی شامل ۵۰۰ میلیون کمک نقدی و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون کمک غیرنقدی به مناطق سیل‌زده کشور ارسال کرده است.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه کمک‌های غیرنقدی شامل لوازم خانگی، مواد غذایی، خوراکی و لوازم بهداشتی و … بوده است، گفت: در این خصوص، بیش از ۱۵۶ هزار و ۶۰۰ بطری آب معدنی، ‌۷۰۰ دست پتو و رخت‌خواب، ‌۱۸۰ تخته فرش،‌ بیش از هشت هزار و ۵۰۰ دست پوشاک،‌ بیش از ۱۰۵ هزار عدد نان از دماوند به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.

صفری ادامه داد: همچنین این کمک‌ها با ۵۰ دستگاه خودرو شامل ۱۷ دستگاه کامیون،‌۱۱ دستگاه نیسان، سه دستگاه کامیونت،‌ یک دستگاه وانت مزدا حامل مواد غذایی و بهداشتی به مناطق سیل‌زده کشور ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های امدادی و خدماتی دماوند نیز تجهیزات خود را به مناطق سیل‌زده کشور اعزام کرده‌اند،‌ تصریح کرد: این تجهیزات شامل ۲۷ دستگاه شامل سه دستگاه لودر،‌ سه دستگاه باب‌کت، یک دستگاه بیل بکهو،‌۱۲ دستگاه کامیون، ‌پنچ دستگاه نیسان،‌ یک دستگاه بیل مکانیکی،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یک دستگاه بولدوزر و‌ یک دستگاه پیکور بوده است.

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: حدود ۳۰۰ نفر نیز برای امدادرسانی و کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده کشور اعزام‌ شده‌اند و تا زمانی که نیاز باشد در کنار سیل‌زدگان کشور خواهیم بود.

وی اضافه کرد: همچنین امروز ۹ دستگاه کامیون و نیسان حامل کمک‌های مردمی شهر کیلان به ارزش بیش از ۲۵۰ میلیون تومان به واسطه هلال احمر به مناطق سیل‌زده کشور ارسال شد؛ مردم کیلان تاکنون هفت سری به سیل‌زدگان کشور کمک کرده‌اند.

انتهای پیام/