به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، دوازدهمین جشن گلریزان انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان دماوند با حضور جمعی از خیران و مسؤولان برگزار شد.

در این مراسم، امام جمعه دماوند، فرماندار دماوند، دادستان و رئیس دادگستری دماوند، اعضای شوراهای شهرها و روستاهای شهرستان دماوند، نمایندگان اصناف دماوند و جمعی از خیران نیک‌اندیش حضور داشتند.

*کمک ۸۲ میلیون تومانی به خانواده‌های زندانیان

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان دماوند در این مراسم با اشاره به فعالیت‌های این انجمن اظهار کرد: در انجمن حمایت از زندانیان دماوند، ۳۵ دانش‌آموز و دانشجو و ۸۰ خانواده زیرپوشش حمایتی قرار دارند.

داود صفری با بیان اینکه انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان خدماتی شامل پرداخت وجوه نقدی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی و تحصیلی به آنها ارائه می‌دهد، افزود: در سال گذشته، ۸۲ میلیون تومان به خانواده‌های زندانیان کمک نقدی و غیرنقدی شده است.

وی با اشاره به اینکه در جشن گلریزان سال گذشته ۱۴۰ میلیون تومان کمک‌های خیری و مسؤولان جمع‌آوری شد، گفت: از این میزان رقم، بیش از ۸۶ میلیون تومان وصول شد.

*توزیع ۷۳ میلیون تومان سبد کالا بین خانواده‌های زندانیان

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان دماوند از درآمد نقدی و غیرنقدی ۳۲۳ میلیون تومانی این انجمن خبر داد و تصریح کرد: کمک‌های جمع‌آوری شده خیران صرفاً برای خدمات‌رسانی به خانواده‌های زندانیان است و در هزینه‌های جاری صرف نمی‌شود.

صفری ادامه داد: بالغ‌بر ۷۳ میلیون تومان سبد کالا در سال گذشته بین خانواده‌های زندانیان توزیع و در شب عید نیز، بیش از یک میلیون تومان به حساب آنها واریز شد.

وی، غالب جرائم را ناشی از آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: ادارات، شهرداری‌ها و سایر نهادها باید نسبت به آسیب‌های اجتماعی دغدغه داشته باشند و درصدی از درآمد خود را به بهبود و رفع آسیب‌های اجتماعی اختصاص دهند.

*آزادی ۱۲ زندانی با پرداخت ۲۱ میلیون تومان

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان دماوند با اشاره به اینکه ناهماهنگی در توزیع کمک‌ها بین نیازمندان از سوی برخی دستگاه‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده است، گفت: کمک‌ها باید به صورت عادلانه در شهرستان دماوند بین نیازمندان توزیع شود.

صفری با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۶۵ میلیون تومان به زندانیان کمک شد، تصریح کرد: در این راستا، ۱۲ زندانی با پرداخت ۲۱ میلیون تومان از زندان آزاد شدند.

*آزادی ۶ زندانی مهریه در دماوند

دادستان انقلاب و عمومی شهرستان دماوند نیز در ادامه این جشن اظهار کرد: زندانیان جرائم غیرعمد قشری از جامعه هستند که به صورت خواسته یا ناخواسته طبق قانون در زندان به سر می‌برند.

حسن ابراهیمی‌بسابی با اشاره به اینکه برای آزادی زندانیان تلاش بسیاری صورت گرفت، افزود: خانواده‌های زندانیان برای حمایت از آنها زیرپوشش قرار گرفتند و در سال گذشته، ۶ زندانی مربوط به مهریه با پیگیری صورت گرفته، آزاد شدند.

وی با بیان اینکه برخی از زندانیان به دلیل بدهی‌های سه تا چهار میلیون تومانی در زندانی هستند، گفت: کمک به زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند کمک خیران نیک‌اندیش است تا خانواده‌های آنها مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش فارس؛ به همت خیران و مسؤولان، ۱۸۵ میلیون تومان کمک در دوازدهمین جشن گلریزان انجمن حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد در شهرستان دماوند جمع‌آوری شد.

انتهای پیام/س