به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری در نشست شورای معاونان و رؤسای مناطق اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران که به میزبانی شهرستان دماوند برگزار شده است، با اشاره به اینکه شورای آموزش و پرورش یک مجمع سیاستگذاری دولت محلی است و نقش تاثیرگذار در تصمیم گیری دارد، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با توجه به استعدادهایی که منطقه دارد، مشکلات آموزش و پرورش شهرستان را حل کنیم.

وی یکی از مشکلات این بخش را کمبود کلاس‌های درسی دانست و بیان کرد: نقش خیران طی سال‌های اخیر مؤثر بوده، ولی در نشستی که با استاندار سابق تهران در استان داشتیم همه کمبودهای کلاس و نیازهای شهرستان‌ها مورد بررسی قرار گرفت که سهم دماوند بیش از ۲۱۸ کمبود کلاس اعلام و تقسیم‌بندی شد.

رئیس شورای آموزش و پرورش دماوند بیان داشت: سهمی از این مهم به سازمان مدیریت برنامه محول شده بود که بخشی از آن به خیرین و بخشی نیز از اعتبارات ویژه استان که توسط استانداری تهران واگذار می‌شود، تخصیص یابد تا ظرف ۵ سال آینده کمبود کلاس‌ها رفع شود.

صفری یکی از موضوعات مهم در شورای آموزش و پرورش را خودکفا کردن این نهاد دانست و تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش یک نهاد سرمایه ای است و برای حفظ و تقویت آن باید هزینه کند که در این میان آموزش و پرورش شهرستان نیز نیازمند درآمد زایی است.

وی مهم‌ترین چالش در برنامه‌های آموزش و پرورش را مشکل مالی دانست و گفت: بخشی از آن با توجه به سیاست‌های منطقه تأمین می‌شود ولی بخشی هم به مجموعه سیاست اداره کل استان باز می‌گردد که این موضوع نیازمند همکاری است.

*درآمد دماوند از منابع مراکز آموزشی تقویت شود

فرماندار دماوند ادامه داد: هم اکنون این مهم در بخش رودهن و دیگر شهرهای شهرستان دماوند تا حدودی محقق شده که امیدواریم این موضوع ادامه یابد و به گونه ای باشد که آموزش و پرورش برای برنامه‌های تبلیغاتی و فرهنگی خود نیاز به کمک سایر نهادها نداشته باشد.

صفری ادامه داد: هم اکنون در شهرستان دماوند منابعی مختص به آموزش و پرورش دماوند وجود دارد که در گذشته این منابع بطور صد در صد در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان قرار می‌گرفته که لازم است سهمی را برای شهرستان قائل شویم.

وی خاطرنشان کرد: دماوند تابع سیاست‌های بالا دستی در سطح استان و کشور است ولی با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد، انتظارمان این است که درآمد شهرستان از منابع این مراکز بیشتر تقویت شود .

رئیس شورای آموزش و پرورش دماوند با بیان اینکه هم اکنون شرایط کشور با توجه به سیل اخیر بیشتر نیازمند همدلی و همراهی با سیل‌زدگان است، افزود: دولت تمام توان خود را در بحث مدیریت سیل بکار بسته و نیاز است همه برای رفع مشکل مناطق سیل زده بکار بندند.

صفری همچنین به در پیش بودن انتخابات در سال جاری اشاره کرد و گفت: لازم است بستری را فراهم کنیم تا شاهد فضایی مناسب برای برگزاری انتخاباتی پرشور و حماسی باشیم.

انتهای پیام/س