به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، به گفته محمود بشیری، دهیار روستای سربندان با مراجعه مکرر اهالی مبنی بر  جوابگو نبودن یک پزشک تا ساعت ۱۴ در مرکز درمانی روستا مراتب را به مسئولان گزارش داده ایم اما ترتیب اثری داده نشده است.

وی افزود: در حال حاضر از ساعت ۸ تا ۱۴ یک پزشک عمومی به مردم خدمات رسانی میکند و پس از آن اهالی باید برای درمان خود با طی ۳۵ کیلومتر راهی شهر دماوند و مراکز درمانی آن شوند.

بشیری گفت: علاوه بر استفاده اهالی سربندان از این مرکز درمانی ساکنان ۱۰ روستای همجوار نیز به این مرکز مراجعه میکنند که نیاز است پزشک تمام وقت در آن مستقر باشد ضمن آنکه حوادث جاده ای زیادی در این منطقه اتفاق میافتد و این امر مزید بر علت خواهد بود.
روستای سربندان درحال حاضر حدود ۳ هزار نفر جمعیت دارد که باید جمعیت ۱۰ روستای همجوار دیگر را نیز به آن اضافه کرد تا وجود چنین مرکزی آهمیت خود را نشان دهد.

سربندان نام روستایی واقع در دهستان ابرشیوه شهرستان دماوند است؛ این روستا مرکز دهستان ابرشیوه از توابع شهرستان دماوند است.

این روستا در ۸۰ کیلومتری شرق تهران و در نزدیکی جاده فیروزکوه واقع شده است. مردم سربندان از تبار کردهای کرمانج هستند که در زمان آقا محمد خان قاجار از چناران به این ناحیه کوچ داده شده‌اند. این روستای بیش از ۲ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/س