به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، رضا مقدم رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور ما قادر به انجام بسیاری از برنامه‌هایی که سال پیش در هفته تربیت بدنی برگزار می‌کردیم نیستیم، لذا مجبوریم برنامه‌هایی را اجرا کنیم که نیاز به حضور تماشاچی و برخورد فیزیکی ندارد و به گونه‌ای ورزش انفرادی محسوب می‌شود.

وی گفت: امسال اداره ورزش و تربیت بدنی تصمیم گرفته است در این هفته ورزش‌های هم‌چون رژه ماشینی، موتوری، تیراندازی و ماهیگیری را اجرا کند؛ بیماری کرونا باعث شده پویایی و تحرک در سطح شهرستان بسیار کاهش یابد که این امر به ضرر شهروندان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان دماوند افزود: در حال حاضر مردم می‌توانند ورزش‌های انفرادی را در پارک‌ها و زمین چمن داشته باشند که این امر موجب سلامتی جامعه می‌شود.

مقدم در ادامه با اشاره به اینکه آموزش فوتبال در زمین چمن تعطیل است، گفت: زمین چمن برای ورزش‌های هوازی باز است.

وی اضافه کرد: کمبودهای شهرستان در حوزه ورزش از جمله کمبود باشگاه‌ها، زمین چمن، وسایل ورزشی و غیره بسیار زیاد بوده همچنین کرونا باعث شده است که هشت ماه از سال کلیه مکان‌های ورزشی از جمله استخرها، خانه کشتی و دیگر ورزش‌هایی که تماس بدنی داشته و جزو ورزش‌های پرخطر محسوب می‌شوند تعطیل شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: هم اکنون هیچ اعتباری موجود نداریم، هیچ دریافتی هم از دولت نداشتیم و فقط توانسته‌ایم برای تأمین حقوق کارمندان کمی مساعده بگیریم.

مقدم یادآور شد: برای وام ۱۶ میلیون تومانی هم اقدام کرده‌ایم ولی هنوز دریافتی نداشتیم؛ این وام را دولت وعده داده بود که به باشگاه‌هایی که در ایام کرونا تعطیل شده‌اند و ضرر کردند پرداخت کند ولی متاسفانه هنوز دریافت نشده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: شهروندان در خانه‌های خود به انجام فعالیت‌های ورزشی بپردازند تا شادابی و نشاط جامعه و سلامت افراد به خطر نیافتد.

منبع: فارس

انتهای پیام/