به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری امروز در گفت‌وگویی اظهار کرد: در سال ۹۷، بخشنامه‌ای از سوی دولت با تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر تأمین مسکن نیازمندان در حوزه شهری صادر شد.

وی افزود: در این راستا، مقرر شد که اراضی مناسب ساخت مسکن شهری وزارت مسکن و شهرسازی در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد.

فرماندار دماوند ادامه داد: بنیاد مسکن تعداد ۱۷ هزار واحد برای استان تهران در نظر گرفت که ظرفیت سهمیه شهرستان دماوند تعداد ۴۶۰ واحد بود، اما با توجه به امکانات و ظرفیت موجود، ما این سهمیه را در پنج شهر این شهرستان به دو هزار واحد افزایش دادیم.

صفری بیان کرد: به این ترتیب، در هفته دولت کلنگ عملیات اجرایی ساخت پروژه دو هزار واحدی طرح ملی مسکن شهری در پنج شهر شهرستان دماوند به زمین می‌خورد.

وی اظهار داشت: دولت با اجرای این طرح در نظر دارد که افرادی که به مسکن نیاز داشته و قصد خرید و فروش و ارزش افزوده ندارند را شناسایی کند تا افراد، با شرایطی مانند بومی بودن و نداشتن مسکن در این طرح ثبت‌نام کنند.

فرماندار دماوند گفت: اراضی مشخص شده در این خصوص، از لحاظ زیرساخت آماده بوده و این امر موجب سرعت‌بخشی به روند اجرای پروژه می‌شود؛ شهرداری‌ها نیز در این راستا، مکلف به همکاری در خصوص صدور جواز هستند.

صفری اشاره‌‌ای نیز به طرح مسکن جوانان داشت و بیان کرد: ما در حوزه روستایی، طرح مسکن جوانان را اجرا کردیم و این طرح تنها در آبسرد و آبعلی باقی‌ مانده که با وجود مذاکراتی که با مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن انجام دادیم، مسکن جوانان در بخش روستایی شهرهای آبسرد و آبعلی نیز به نتیجه می‌رسد.

انتهای پیام/س